فرصت طلبهای سیاسی ایرانی کانادا و همراهی با توهین های سناتور محافظه کار

 فرصت طلبهای سیاسی ایرانی کانادا و  همراهی با توهین های سناتور محافظه کار کانادایی لیندا فروم 
سعید سلطانپور – شنبه 4 نوامبر 2017 -12 ابان 96
 
از داستانهای تلخ جامعه ایرانی در تورنتوی کانادا ، جلسه برای بررسی رابطه ایران و کانادا گذاشتن ، بعد سکوت شرکت کنندگان و برگزار کنندگان جلسه و یا موضع گیری توجبه گرانه در مورد توهین سنانور انتصابی اسراییلی کانادایی محافظه کار به ایرانی ها ( چه داخل چه کانادایی ها ) می باشد . این طیف بعدا امروز حرف نمی زنند یا زیر فشار جامعه ایرانی کانادایی موضعی می گیرند که نه سیخ بسوزد و نه کبا ب بعد می خواهند در جلسه نمایشی برای فریب افکار عمومی جولان بدهند .
– از 4 تا ریس قبلی کنگره ایرانیان
*رضابنایی از حامیان تروریست های رجوی با سابقه مشکوک در دوران جنگ در سطح مدیریت نمایشگاه بین المللی تهران وی با کمک لابی رجوی حامیان اسراییل بدون انتخابات وارد کنگره شد و ریس ان شد .
*فرخ زندی از عوامل لابی جنگ طلب اسراییل در کانادا – استاد کم سواد دانشگاه یورک – شاهد دادگاه مصادره اموال ایرانی ها در دادگاه انتاریو _
*بهنام اصفهانی زاده – ریاست بی کفایت و بدون کارنامه عملی دوران اول کنگره ایرانیان –
* ارسلان کهنمونی از تازه استادان دانشگاه تورنتو که بعداز یکسال در هیت مدیره کنگره ایرانیان اعلام کرد که بدلیل کار و زندگی نمی تواند در جامعه ایرانی وقت بگذارد ولی بعداز چندی توسط نشریه حامی خشونت طلبان و حزب لیبرال انتاریو ( شهروند ) – شهرام تابع محمدی دوباره یارگیری و فعال شده است . چند برابر ان دوران بر علیه هیت مدیره فعلی که خودش بخشی از ان گروه بوده است می گذارد .
* رضا مریدی از فرصت طلبان سیاسی با دانش کم سیاسی در حوزه ایران و کانادا ( وی حتی یک مقاله در تمام عمرش در این مورد منتشر نکرده است . وی 10 سال نماینده مجلس انتاریو از شهر ریچموندهیل با کمک جامعه ایرانی انتخاب شد – 7 سال هم وزیر بوده است و وی هیچ کاری برای جامعه ایرانی در تورنتو و شهر ریچموندهیل و کانادا نکرده است وی در نامه ای بعداز 3 روز سخنان لیندا فروم را با استناد به سازمان ملل در مورد ملت و ملیتها توجیه کرده است.
moridi netanyahpanel tahrimihaرضا مریدی بعداز جریانات جنبش سبز توسط لابی اسراییل در کانادا یارگیری شد . وی بدون اعلام علنی از این لابی و اهداف ان که تشدید تحریم ها ی علیه ایران و ایرانیها بود ونیز قطع رابطه فعال بوده است
وی دو سفر علنی به اسراییل داشته است . اینکه ایا اطلاع اتنخبگان جامعه ایرانی در دانشگاه ها را به ماموران امنیتی اسراییل داده باشد ، سندی در دست نیست . با توجه به علاقه مندی اسراییل به اطلاعات راجع به نخبگان دانشگاهی ایرانی و نیز دست داشتن در ترور چندین دانشمند هسته ای در تهران ، یک بخش از تمرکز سازمان امنیت اسراییل در کنسولگری تورنتو روی جمع اوری اطلاعات ایرانی کانادایی ها و شنود تلفن انها می باشد . مریدی حداقل دوبار در کنسولگری اسراییل با کاردار ملاقات داشته است .
البته دو تن از حلقه سیاسی مریدی به گفته خودشان اطلاعات جامعه ایرانی منجمله لیست 7600 نفری به قول خودشان عوامل جمهوری اسلامی را به سازمان امنیتی های اسراییل در تورنتو و اتاوا تحویل داده اند .
رضا مریدی از حامیان تروریست های مجاهدین رجوی و نیز استالینیست های خشونت طلب که سعی در ایجاد تشنج تجمعات قانونی دگر اندیشان در تورنتو در این سالها و در حقیقت چتر سیاسی تمامی گروه های تحریمی برانداز از مجاهدین تا سلطنت طلبها و حزب کمونیست کارگری و فدایی های اشرف دهقانی در تورنتو می باشد .
امیر خدیر از سوسیالیست های جدایی طلب کبک – وی به دلیل حضور برادر ش در تشکلیلات گروه خشونت طلب رجوی در عراق ( قرار گاه نظامی اشرف که برچیده شد ) از این گروه حمایت می کرده است . امیر خدیر تا چندی قبل از تحریم های علیه ایران حمایت می کرد که در تناقض کامل با تفکر سوسیالیستی و همه جریانات سیاسی ان در جهان بدلیل ماهیت ضد انسانی ان بود . اخیرا امیر خدیر در مواضع خود تعدیل کرد ه است و خواهان برقراری کنسولی ایران در کانادا می باشد .
امیر خدیر در نامه ای امروز سخنان سناتور محافظه کار را بشدت محکوم کرد .
 
شهرام تابع محمدی برگزار کننده از اکثریتی ها که قبلا ضد تحریم بود ولی بانزدیک شدن به مواضع نشریه شهروند نسرین الماسی – فرح طاهری ،و وارد نشدن به کنگره ایرانیان ، به طیف تحریمی ها و لابی اسراییل نزدیک شده است و با مقالات خسته کننده چند صفحه ای در شهروند توهم تئوریسینی این جریان را برای خودش و همسرش دارد .
علی احساسی – نماینده عصبانی مجلس از حزب لیبرال در منطقه ویلو دیل تورنتو – وی تصور می کند با نزدیک شدن به لابی اسراییل در کانادا می تواند به پست های وزارت و یا تحکیم صندلی خود در دور دوم در مجلس کمک کند .
وی در مراسم استقلال عربستان سعودی که در یک حرکت تحریک امیز سعودی در قلب محله ایرانی ها در سال 2016 برگزار شد ، درکنار عکس پادشاه سعودی که بر خلاف سنت سیاسی کاناداو لیبرالها هست شرکت کرد .
علی احساسی به نفع سیاست سرکوب دولت ناتینیاهو در ازادی بیان در کانادارای مثبت داد . این قطعنامه هرگونه انتقاد از سیاست های اشغالگرانه دولت اسراییل که مهمترین عامل جنگ و بی تباتی در منطقه خاورمیانه می باشد ، در کانادا را محکوم می کند .
 
علی احساسی در مورد قول انتخاباتی ترودو برای برقراری ارتباط ایران و کانادا در جون 2015 هیچ کاری انجام نداده است . احساسی معتقد است که ایرانیها کمتر از 9 درصد ساکنین ویلو دیل را تشکیل می دهند و سهمی در برنده شدن وی در مجلس نداشته اند .
وی بیشتر خود را به کره ای ها که رقیب انتخاباتیش بودند ، نزدیک می کند تا ایرانیها که اکثریت قابل ملاحظه ای از وی حمایت کردند .
هومن شیرازی از تیم سیاسی علی احساسی که معتقد است ایران دوست هست ولی طیف تحریمی ها و براندازان و خشونت طلبان از رضا مریدی تا رضا بنایی و فرخ زندی را در کنار علی احساسی می نشاند . در حالیکه خودش می داند طیف اینطرف کلا 600 رای بیشتر در این سالهای اخیر نداشته است .
رضا مریدی در تمامی دوره ها علیه علی احساسی و مجید جوهری اقدام کرده است ولی اخیرا علی احساسی به رضا مریدی نزدیک شده است . حضور وی در مراسمحامیان لابی اسراییل در مورد کشتار زندانیان سیاسی ایران در سال 68 در شهر ریچموند هیل در کنار سناتور جنگ طلب حامی ناتیییاهو لیندا فروم و تعریف از وی نشان از نا سپاسی علی احساسی و تحلیل اشتباه از جامعه ایرانی در مورد میزان وفاداریشان به ایران و ایرانیت می باشد
*مهرداد اریان نژاد از حامیان تحریم ایران و مسول فستوال تیرگان نیز تا کنون هیچ موضعی نداشته است که نشان از ماهیت سیاسی و اهداف پنهانی این گروه دارد .
aryan-mansourzade-harairi
. برگزار کنندگان و شرکت کنندگان در این مراسم باید بدانند که بدون محکوم کردن خشونت در کانادا که زیر حمایت مریدی -نشریه شهروند در این سالها علیه جامعه ایرانی کانادایی انجام شده است ، بدون محکوم کردن تلاشهای غیر انسانی لابی جنگ طلب کانادا د راسراییل که برای تحریم های بیشتر علیه ایران و جامعه ایرانی در کانادا که همچنان ادامه دارد ، نمی شود با انها بر سر یک میز در مورد ایران نشست . انها باید از اشتباهات گذشته خود از جامعه ایرانی کانادایی معذرت خواهی کنند . جمهوری اسلامی حقوق بشر را نقش می کند ولی اسراییل هم حقوق بشر را نقش می کند و هم اشغالگر است . سیاستمداران اسراییلی نمی توانند به دولتمردان ایران درس اخلاق بدهند .
تمامی این طیف در نقض حقوق بشر در عربستان اسراییل اذربایجان و یا مواردی در کانادا سکوت میکنند .
فعالین سیاسی اجتماعی جامعه ایرانی کانادایی همواره علیه تبعیض های سیستماتیک لیبرالها و محافظه کاران از سال 2005 تحت رهبری اروین کاتلر ، لابی اسراییل به صورت مدنی دفاع کردده و اطلاع رسانی کرده است . طیف تحریمی ها به روایت انتخابات و امار در سالهای اخیر هیچ پایگاهی در جامعه ایرانی ندارند .
moridi -israel
وضعیت رضا مریدی در انتخابات سال 2018 انتاریو 50-50 می باشد و. تضمینی برای انتخاب شدن مجددوی نیست . علی احساسی هم نباید وضعیت بهتری با ادامه روند بی اعتنایی به تبعیض علیه جامعه ایرانی کانادایی در انتخابات 2019 کانادا داشته باشد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *