قاضی دزد در اتاوا به یک سال بازداشت در خانه اش محکوم شد

رونالد هالا هان قاضی  سابق دادگاه دعاوی کوچک مالی   که مبلغ 250 هزار دلار از صندوق گورستان کلیسای کاتولیک دزدیده بود . به یک سال بازداشت در خانه اش محکوم شد .

اخبار ایرانیان کانادا_irca News- شنبه 22 آوریل 2017 – 3 اردی بهشت 96

a year house arrest for Ottawa judge , Ronald Houlahan, who stole $250,000 from Catholic church cemetary Fund

رونالد هالا هان ریس کمیته گوزستان کلیسای سنت پاتریک اتاوا بود. وی حداقل در 50 مورد پول قبرها را به حساب شخصی خود واریز کرده بود که مبلغی در حدود 72 هزار دلار می شد . این دزدی ها در ظرف 8 سال اتفاق افتاده است . هالا هان قبض های دفتر وکالت خودش و کارت اعتبار شخصی اش را از محل پول کلیسا می پرداخته است .  هالا هان به اتفاق پسرش یک موسسه کفن و دفن نیز اداره میکرد . در سال 2011 مسولین کلیسا در مورد  اختلاف حساب ، از هالا هان توضیح خواستند . وی گفت همه چیز درست است .  در مجموع رقم گم شده حدود 365 هزار دلار بود ولی دادستان با رقمی که مدرک داشت یعنی 250 هزار دلار به دادگاه رفت .

در ژانویه 2017  انجمن وکلای کانادا پروانه وکالت هالاهان را تعلیق کرد دو سال بعداز اینکه هالا هان رسما به اتهام دزدی دستگیر شده بود ولی به انجمن وکلا

اطلا ع داده نشده بود .

قاضی  دادگاه عالی انتاروی خانم لین راتاشنی    Ontario Superior Court Justice Lynn Ratushny  در ماه اوریل حرفهای وکیل مدافع را پذیرفت که هالا هان که 76 ساله است همیشه قصد داشته این پول را برگرداند ولی دفتر وکالتش مشکل داشته است .  معاون دادستا ن گفت عموما چنین چرایمی بین 12 تا 15 ماه زندان دارد ولی کارهای خوب گذشته است در وکالت وکارهای داوطلبانه وی را مستحق مجازات سبک تری می کند  وی به دو سال زندان تعلیقی ( تعزیری ) محکوم شد . یک سال او ل را باید در خانه خود بسر ببرد و در سال دوم 150 ساعت کار داوطلبانه در موسسات عام المنفه و عمومی باید انجام بدهد .  وی 70 هزار دلار برگردانده است و 103 هزار دلار دیگر را باید بپردازد .

Iranian Canada News

https://goo.gl/W5b3Mx

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *