قاضی دو متهم مواد مخدر را بدلیل رفتار نژادپرستانه پلیس ازاد کرد

استقلال قاضی و  دادگستری در هر کشور میزان سلامت روابط اجتماعی و اقتصادی هر کشور و حریم خصوصی  شهروندان

قاضی دادگاه در شهر ویتبی ( شرق تورنتو ) دو جوان متهم مواد مخدر را بعدازاینکه دریافت پلیس  متهم را بخاطر سیاه بودن متوقف کرده است ،  ازاد  و پرونده را مختومه اعلام کرد

ایرکانیوز  اخبار ایرانیان کانادا به نقل از تورنتو استار – 4 شنبه 3 اگوست 2016-  13 مرداد 95

Judge drops drug charges in Whitby case after ruling police stop was racial profiling

The officer only stopped a car because his ‘concerns for the safety of the young white female were based on the fact that she was seen in the company of a black male,’ the judge ruled.

قاضی   رابرت چارنی Justice Robert Charney  در حکم دادگاه نوشت جان مک کنیان Const. John MacKinnon افسر پلیس منطقه دورهام ماشین اوگرادی O’Grady سیاه پوست را به این دلیل در سپتامبر 2014 متوقف کرده بود که  Ferguson-Cadore (دختر سفید پوست )در کنار وی  نشسته بود و انها محوطه یک متل را ترک می کردند . پلیس به  اینکه پسر سیاه ، دختر را به خودفروشی واداشته است ، مظنون شده بود . هر چند در جستجوی ماشین  ماری جوانا و کوکائین  پیدا کرده بود .  پلیس هردو را به اتهام داشتن مواد مخدر دستگیر کرده بود .قاصی  نوشت هیچ دلیل قانونی برای متوقف کردن ماشین وجود نداشته است . وکیل مدافع دو متهم از قاضی خواسته بود بدلیل ایتکه مواد مخدر بدون حکم درست توسط پلیس کشف شده است و قانونی نبوده است را لغو کند . قاضی نظر وکیل مدافع متهمین را پذیرفت  زیرا داستان دلیلی بر خلاف ان به دادگاه ارائه نداده بود.

اخبار ایرانیان کانادا    Iranian Canadian News

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *