قیمت مسکن در ریچموندهیل بالاترین رشددر انتاریو – رشد نا معقول مسکن تهدید عدالت اجتماعی و اقتصادی

مسکن در شهر 202 هزار نفری ریچموندهیل در شمال تورنتو توسط مهاجران چینی و ایرانی در رقابت غیر اقتصادی و خطرناک برای اینده جوانان این شهر ، بالاترین رشد را در انتاریو داشته است .

ایرکانیوز – به نقل از کیم زروز – 8 جون 2016- 19 خرداد 95
Richmond Hill property values spike highest in Ontario
Waterfront property assessments jump 16.3%: MPAC Lake Wilcox
مسکن در اطراف دریاچه ویلکاکس ( بی ویو و بلومینگتن رشد بیشتری داشته است . خانه ها ی قدیمی در سال 1995 در اطراف این دریاچه که کمتر کسی به ان بخاطر دوری از شهر برای ایرانیها علاقه داشت در جدود 200 هزار دلار بود که الان در حدود میلیون دلار پیدا نمی شود .
با رشد بی سابقه زمین در ریچموند هیل ، مالیات خانه ها افزایش پیدا می کند . . در اطراف دریاچه ویلکاکس ( سان ست بیچ ) مالیات خانه در 2016- 2016 – مقدار16.3 درصد ارزشیابی خانه توسط سازمان دولتی ام پک افزایش خواهد داشت .
بقیه مناطق ریچموندهیل 11درصد ارزیابی خانه ها رشد خواهد کرد . رشد بی سابقه زمین تصور خانه دار شدن برای بی خانه ها و جوانان را تقریبا ناممکن می کند و کانادا را به سمت شهرهای امریکا و حوامع بشدت دو قطبی محله های فقیر و ثروتمند تبدیل خواهد کرد .
در بازار مسکن ریچموندهیل که هیچ تسهیلات بهتری از سایر مناطق انتاریو ندارد و شهر بسیار کوچکی است که حسن ان در سر خیابان یانگ قرار گرفتن است ، خانه ها بدلیل رقابت چینی ها که شینده می شود از راه دور ختی از طریق ویدیو لینک خانه ها را نقد می خرند ، شیوه سنتی وعاقلانه بازار مسکن کانادایی را که رشد متعادلی داشت را بهم زده است .
اخیرا خانه بهم چسبیده 3 خوابه در خیابان بترست و کینگ تنها در یک روز اعلام در لیست بازار مسکن ، به قیمت 750 هزار دلار توسط یک خریدار چینی که مشاور املاکش از فروشنده که ایرانی بود ، قیمت درخواستی اش را برای اینکه وارد بازار نکند ، خواسته بود فروش رفت . اخرین خانه ای که در همان محله دو هفته قبل با شرایط مشابه فروش رفته بود 690 هزار دلار بود .
فروش آخرین خانه مبنای فروش دیگر خانه های همان منطقه می شود
الان در این مناطق ایرانی ها ی زیادی به شغل ساخت و ساز رو اورده اند که سود سرشاری دارد و خریدارها اکثرا چینی تبارها می باشند .
بدلیل عدم کنترل اداره مالیات کانادا و نیاز شدید استان انتاریو و بریتیش کلمبیا به پولهای خارجی برای سرمایه گذاری در بخش مسکن که اقتصاد کانادا را به حرکت در بیاورد ،سود سرشار با مالیات کم ، تعداد زیادی سرمایه گذار ایران را وارد بازار دلالی و خرید و فروش مسکن کرده است .
در زمانی که قمیت فت کاهش یافته است و به اقتصاد کانادا و استان البرتا اسیب زیادی رسانده است ، سرمایه گذاری خارجی ها که بدون شرط است ، باعث افزایش مسکن شده است که در درازمدت به یک جامعه سالم اقتصادی سیاسی و فرهنگی در کانادا اسیب خواهد رساند .
نیویورک مثال زنده ای است که اینده شهرهایی مانند تورنتو در صورتی که دولت نتواند و یا نخواهد سرمایه گذاری خارجی به هرقیمت را کنترل کند ،را تهدید می کند . در نیویورک که ثروتمند ترین شهر دنیا محسوب می شود شبها هزاران نفر کارتن خواب هستند و مناطقی مانند هارلم با فقر و امار جرم و جنایت بالا در انتطار شهرهای بزرگ کانادا خواهد بود .
در ریچموند هیل در دو ماه گذشته حداقل دو فقره تیراندازی رخ داده است . در تورنتو در سال 2016 حداقل 21 نفر با اسلحه در خیابان کشته شده اند که نتیجه مستقیم فقر اقتصادی و رشد باندهای تبهکاری است .

اخبار ایرانیان کانادا news Iranian Canadian News

One thought on “قیمت مسکن در ریچموندهیل بالاترین رشددر انتاریو – رشد نا معقول مسکن تهدید عدالت اجتماعی و اقتصادی

  • دسامبر 4, 2016 at 3:42 ق.ظ
    Permalink

    به عقیده من دولت انتاریو فقط تماشا میکند. وقیمت خانه همچنان بالا میرود. بهترین کار این است که دیگر به این دولت رای ندهیم.چون به نظر رای دهندگانش توجهی نمکند

    Reply

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *