مالیات جدید خانه برای خارجی ها و دردسر برای یک ایرانی در ونکوور

حامد احمدی 4 سال ساکن ونکوور هست و دکترای خود را از دانشگاه ونکوور گرفته است ولی هنوز برگه اقامت وی صادر نشده است بنابراین وی باید ده ها هزار دلار مالیات اضافه تر برای خرید خانه اش د رونکوور بدهد

ایرکانیوز به نقل از سی بی سی – 3 آگوست 2016- 13 مرداد 95

B.C. foreign real estate buyer tax leaves Iranian man set to lose thousands on first home

Hamed Ahmadi says his permanent residency status is still being processed

By Anita Bathe, CBC News Posted: Aug 03, 2016 6:00 PM PT

دولت لیبرال کریستی کلارک از روز دوشنبه 2 آگوست 2016 قانونی را اجرایی کرد که براساس آن 15 % مالیا ت بر خرید مسکن برای خارجی ها تصویب شد . این قانون برای جلوگیری از هجوم سرمایه های خارجی که باعث بالا رفتن سرسام اور قیمت مسکن در ونکوور شده است تصویب شد

در ظرف یک ماه جولا ی مبلغ یک میلیارد دلار از سرمایه های خارجی در ونکوور برای خرید خانه وارد کانادا شده بود .

جامد احمدی اکنون دراداره برق ونکورو مشغول بکار شده است . وی برای خرید اپارتمانی در منطقه کو کی تالام Coquitlam به مبلغ 360 هزار دلار قراردادی با 10 درصد پیش پرداخت امضا کرده بود ( 18 هزار دلار ) – با توجه به قانون جدید وی باید 54 هزار دلار اضافه تر پرداخت کند . زیرا هنوز ورقه اقامت وی صادرنشده است .

هفته گذشته سایت املاک بدلیل مراجعه خریداران دچار نقص فنی شد . برخی از خریداران ترجیح دادند که پیش پرداخت خود را فراموش کنند زیرا مالیات برای انها اقتصادی نیست .

اکنون با توجه به قانون مالیات ونکوور ، سرمایه های جزایر به تورنتو سرازیر خواهد شد و بازار غیر واقعی و رشد حبابی املاک و مستغلات در تورنتو و حومه را بالاتر خواهد برد .

دولت لیببرال کاتلین وین هنوز نتوانسته است در این مورد تصمیم بگیرد .

ضرروت وضع مالیات برای خریداران املاک و مستعلات که مهاجر نیستندو یا کانادایی نیستند هر روز بیشتر احساس می شود .

نسل های جوانتر با گرانی غیر منطقی مسکن ، امکان صاحب خانه شدن را نخواهند داشت . اجاره سرسام اور خانه ها نیز از انجا که با درامدها همخوانی ندارد ، شهرهای بزرگ کانادا را به سرنوشت شهرهای آمریکا و اختلاف شدید طبقاتی و نا امنی های اجتماعی مبتلا خواهد کرد .

 

اخبار ایرانیان کانادا    Iranian Canadian News

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *