متروی تهران 3 برابر متروی تورنتو ، مدرن تر ،ارزان تر و با کیفیت تر – زمان سفر جان توری به تهران

متروی تهران 3 برابر متروی تورنتو ، مدرن تر ، ارزان تر و با کیفیت تر – زمان سفر جان توری به تهران

 متروی تهران 189 کیلومتر ، مترو ی زیر گذر و رو گذر تورنتو 69 کیلومتر- اغاز متروی تهران سال 1377 – متروی تورنتو 1954/ 1333

  هزینه ساختن مترو در تورنتو در حدود  370  میلیون دلار یعنی  5 برابر هزینه ساخت مترو د رتهران  می باشد . این درحالیست که د رتهران در ظرف یک سال چند برابر تورنتو مترو ساخته می شود . زمان ان رسیده است که شهرداری تورنتو و شهردار ان جان توری سفری به تهران داشته باشد و از دستاوردهای فنی و تکنیکی ایرانیها برای بهینه سازی متروی تورنتو و صرفه جویی در مالیات شهروندان تورنتویی استفاده کند.

Tehran Subway triple of Toronto Subway more modernize, more capacity and much cheaper Time For John Tory to visit Tehran to learn how effective to build subway

ایرکانیوز_ irca News_ اخبار ایرانیان کانادا _ یکشنبه 2 جولای 2017 – 12 تیر 96

ساخت مترو در تهران به طور رسمی از سال ۱۳۷۷آغاز شد و تا امروز، بعد از گذشت۱۹ سال ۱۸۹کیلومتر مترو در تهران ساخته شده است. به گفته محمدباقر قالیباف، ساخت هر کیلومتر از متروی تهران ۷۷میلیون دلار معادل ۲۵۰میلیارد تومان هزینه داشته است. در اینفوگرافیک زیر رقم ساخت هر کیلومتر از خطوط مترو در کلانشهرهای دنیا را می‌بینید.

در حالیکه تهران در زمان شاه در سال 1333 هنوز از سیستم حمل و نقل اتوبوسرانی شهری کامل برخوردار نبود در تورنتو متروی تورنتو با 42 کیلومتر افتتاح می شود .  این د رحالیست که در 30 سال اخیر تنها یک خط مترو از خیابان یانگ در خیابان شپرد تا دان میلز کشیده شده است و خط 8 کیلومتری که قرار است دانزویو ( شپرد غربی – الن رد ) را به دانشگاه یورک و حاده 7 در شهر وان وصل کند و از سال 2009 عملیات ان اغازشده است و تا کنون 400 میلیون دلار بیش از مبلغ اولیه اضافه خرچ شده است ولی هنوز در سال 2017 گشایش نیافته است .  یعنی در حالیکه مدیریت شهرداری در تورنتو و انتاریوی کانادا عقب گرد کرده است ، شهرداری تهران با همه مشکلات مانند زیر ساخت های فرسوده – جمعیت 12 میلیونی شهر تهران در مقابل جمعیت 2.5 میلیونی تورنتو با همان وسعت میدانی ، توانسته است در سطح جهانی کار کند . باضافه اینکه کارهای ساخت و ساز اکثر متروی تهران توسط مهندسین و شرکتهای ایرانی اجرا شده است .

با گران شدن چند برابر قیمت مسکن ، به این زودی ها نباید انتظار گسترش مترو در تورنتو و شهرهای اطراف مانند ریچموندهیل را داشت .

سالهاست که بر سر متروی اگلیتنون و یانگ و اتصال ان به اسکاربورو و خط شپرد بحث سیاسی در دو سطح شهرداری و انتاریو در جریان است . متروی اگلینتون به طول 19 کیلومتر  شروع ان در سال 2010 بود . قرار است در سال 2021 افتتاح شود . یعنی 11 سال برای 19 کیلومتر با هزینه  6میلیارد و 600 میلیون دلاری  یعنی کیلومتری  بیش از 370  میلیون دلار یعنی  5 برابر هزینه ساخت مترو د رتهران می باشد . . این د رحالیست که د رتهران در ظرف یک سال چند برابر تورنتو مترو ساخته می شود . زمان ان رسیده است که شهرداری تورنتو و شهردار ان جان توری سفری به تهران داشته باشد و از دستاوردهای فنی و تکنیکی ایرانیها برای بهینه سازی متروی تورنتو و صرفه جویی در مالیات شهروندان تورنتویی استفاده کند.

john tory israel

جان توری شهردار تورنتو چند ماه پیش به اسراییل سفر کرده بود . برای شناخت بهتر از خاورمیانه ضرروت دارد که سیاستمدارن کانادایی به همه کشورهای منطقه بخصوص ایران سفر کنند و از نزدیک با ایرانی ها و قابلیت های فنی مدیریتی و فرهنگی انها از نزدیک اشنا شوند . 

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-07-01 10:38:29Z | http://piczard.com | http://codecarvings.comH#á§Ë^v
منبع خبر انلاین         irca News  اخبار ایرانیان کانادا 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *