مجلس انتاریو بیانیه محکومیت اسلام ستیزی را تصویب کرد

مجلس انتاریو بیانیه محکومیت اسلام ستیزی را تصویب کرد . این بیانیه که ضمانت اجرایی ندارد توسط ناتالی دی روسیرس نماینده لیبرال در دسامبر مطرح شده بود .

اخبار ایرانیان کانادا_Irca News- پنج شنبه 23 فوریه 2017- 5 اسفند 95

Ontario legislature unanimously passes anti- Islamophobia motion 81-0.

   Nathalie Des Rosiers  :’You don’t want discrimination to become internalized,’ says .Liberal backbencher MPP who introduced motion

خانم ناتالی دس روسیرس ریس دانشکده حقوق دانشگاه  اتاوا که در انتخابات میان دوره ای از حوزه اتاوا – ونیه به مجلس انتاریو را ه یافت .  وی در جریان کنفرانس سران جی 20 در تورنتو علیه اقدامات فرا قانونی پلیس تورنتو در مورد محدود کردن ازادی های فردی اقدام کرد و ان را رسانه ای کرده بود.

ناتالی دس روسیرس این بیانیه را بعداز اینکه به یک زن مسلمان در محله وی تف شد و یا شعار بر علیه مسلمانان کانادایی در روی دیوار نوشته شد ، به مجلس کوئیینز پارک تقدیم کرد . وی در سیستم سیاسی مجلس نمایندگان صندلی های عقب محسوب می شود که تنها وظیفه شان قاعدتا تایید سخنان رهبر می باشد . ولی با این حرکت نشان داد که فراتر از حزب لیبرال و مستقل از ارزشهای حقوق بشری در کانادا دفاع می کند .

رهبر حزب محافظه کار انتاریو  پاتریک براون گفت که از بیانیه  حمایت می کند . این بیانبه بر خلاف بیانیه محکوم کردن اسلام ستیزی – در مجلس اتاوا که توسط نماینده لیبرال اقرا خالد عرضه شده است بدون حاشیه تصویب شد. در حالیکه علیه خانم ناتالی دس روسیرس   ای میلها و فحاشی در فضای مجازی نشد ، علیه خانم افرا خالد  پاکستانی تبار هست ، نژاد پرستها شدیدا حمله کردند . بیانیه محکومیت اسلام هراسی در اتاوا هنوز تصویب نشده است.

iqra khaled
اکرا خالد نماینده فدرال – می سیساگا

Liberal MP Iqra Khalid swamped by hate mail, threats over M-103 anti-Islamophobia

رهبر حزب محافظه کار رنا امبروز گفت با کلمات بیانیه مشکل دارند .اتها یک بیانیه دیگر ارائه دادند که رای نیاورد.   اروین کاتلر نماینده سابق لیبرال و هماهنگ کننده لابی اسراییل در جریان حقوق بشر ایران در کانادا نیز گفته بود که این بیانیه باید در کلماتش تغییر داده شود . یکی از نمایندگان افراطی محافظه کار کلی لیت از نامزدهای رهبری حزب محافظه کار باتوئیتی رسما با این بیانیه مخالفت کرده است .وی معتقد است که هیچ مذهبی نباید برتری خاص داشته باشد . این درحالی است که محافظه کاران قبلا  یهودی ستیزی را محکوم کرده بودند.

irwin cottler - aipack
اروین کاتلر -Irwin Cotler

kellie leitch on m103

مقایسه استان انتاریو و تورنتو با کانادا و مجلس اتاوا نشان از رگه های قوی نژاد پرستی  در احزاب محافظه کار را نشان میدهد .

این بیانیه 81- 0 تصویب شد . تعداد نمایندگان مجلس انتاریو 107 نفر می باشد . 26 نفر در این رای گیری غایب بودند.

Iranian Canada News

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *