مرد ایرانی کانادایی متهم به ازار 4 بیمار سالمند ، تنها 3 سال محرومیت از کار با سالمندان

شجاع الدین  محمد زاده ، 53 ساله که به اتهام 13 فقره ازار 4 زن بیمار سالمند در بیمارستان میجر مکنزی و مرکز ارورا  در سال 2015 ،به دادگاه رفته بود ، از طریق سنت رایج دادگاه های کانادا ، با پذیرفتن یک فقره اتهام ، 12 فقره اتهام دیگر توسط دادستان علیه وی لغو شد .

یرکانیوز- اخبار ایرانیان کانادا _ IRCA NEWS- چهارشنبه 31 مه 2017- 11 خرداد 96

 

York region health-care worker accused of harming elderly patients pleads guilty to 1 count of assault

The Crown withdrew 13 charges of sexual assault, 1 of assault against Shojaadin Mohammad Zadeh

شجا ع الدین  محمد زاده در ماه فوریه  2016 دستگیرشده بود و با قید وثیقه تا روز دادگاه که امروز چهارشنبه در دادگاه شهر نیومارکت ( شمال تورنتو ) بود ، ازاد شده بود.  دادگاه قرار بود 5 هفته ادامه داشته باشد که با قبول یک فقره اتهام و حکم کم ، بین دادستان و وکیل مداقع و تایید قاضی ، پرونده با صدور حکم سبک 3 سال تعلیق از کار با سالمندان در یک روز بسته شد.

شجاع محمد زاده نفر عقب
شجاع محمد زاده نفر عقب

محمد زاده بعداز اخراج از بیمارستان میجر مک نزی توسط گروه غیر انتفاعی سالمندان چت برای کار در مرکز سالمندان در شهر ارورا استخدام شده بود ولی مسولین این مرکز می گویند از اتهامان وی با خبر نبوده اند .  دو تا از شاکیان زنان پیر در این محموعه بودند که شکایتشان ، در دادگاه لغو شده است .  وی متهم بود که به باسن یک زن سالمند با دست ضربه زده است .   . وکیل مدافع   Lawrence Liquornik  لارنس لیکو میک  گفته بود که وی انروز از  کار با ییمار مذکور خسته شده بود و برای نشاندن ان مریض مجبور شده بود بدون اختیار به باسن ان زن بزند .   وکیل وی ادامه داد که در تمامی مدت پرونده که از فوریه 2016 شروع شده است ، محمد زاده خود را بیگناه خوانده است .       قاضی هم می گوید بدلیل اینکه  محمد زاده سابقه جنایی نداشته و مسولیت کار اشتباه خودش را پذیرفته است ، حکم تعلیق 3 سال کار در مراکزی که افراد سالخورده و اسیب پذیر هستند ، برای وی صادرشده است  . برای محمد زاده هیچ سابقه جنایی نیز بعداز 3 سال اگر خظایی نکند ، ثبت نخواهد شد .

محمد زاده  کار با زنان بیمار را بدلیل مشکلات ممکنه عوض کرده است .  دحتریکی از شاگیان می گوید از شنیدن چنین حکمی پریشان شده است . چنین حکمی مثل پشت دستی بر ای کسی هست که با  عزیران ما در مرکز سالمندان  بد رفتاری می کنند .

دادستان پرونده Erin Thomas ارین توماس هم حاضر به گفت و گو در این مورد با خبرنگار سی بی سی نشده است .

IRANIAN CANADA NEWS

IRCA NEWS

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *