معبد طلایی سیک ها ،نوار افتخار را به ریس همجنس گرای دولت انتاریو داد

روزنامه هندوستان تایمز نوشت کمته معید مقدس سیک ها ، به کاتلین وین ریس دولت انتاریو ، نوار افتخاررا بدلیل همجنس گرا بودن وی ، نخواهد داد
ایرکانیوز به نقل از تورنتو استار – 31 ژانویه 2016- 11 بهمن 94

کانلین وین که همراه هیت دولت و بازرگانان به هند سفر کرده است قرار هست روز یکشنبه از معبد مقدس سیک ها ( معبد طلایی ) بازدید کند. براساس گزارش تورنتو استار- معبد توار افتخار را به وی علیرغم گزاش هندوستان تایمز به وین داده است .
همسر کاتلین وین Kathleen WYnne خانم جین رانت واتالی Jane Rounthwaite نیز که در سفر هند وی را همراهی می کند بنظر در این معبد همراه وی نبوده است ..
هندوستان تایمز 1.1 میلیون تیراژ در سراسر هندوستان دارد . این روزنامه می نویسد شورای معبد مقدس بدلیل حمایت کاتلین وین از ازدواج همجنس گرایان به وی نوار افتخار را نخواهند داد .
سیک ها ی مخالف همجنس گرایی هستندwynee-golden temple2wynee-golden temple3 . کاتلین وین می گوید من به زیارت این معبد خواهم رفت . کمی جا خوردم ولی ضدیت با همجنس گرایان همه جا هست . ولی مردم از من تا بحال به گرمی استقبال کرده اند. سیک ها در سال 2005 نیز در زمان دیدار پل مارتین از معبد که همزمان با بحث های همجنس گرایی در پارلمان بود 6 نماینده سیک مجلس را دستور داده بودند که با این قانون مخالفت کنند .

mabad talaei
این معبد ی هست که ایندیرا گاندی ب نخست وزیر وقت در سال 1984 به ارتش برای خارج کردن سیک های شبه نظامی جدایی طلب از این معبد دستور حمله و ورود داد . حمله ای که به قیمت جان ایندیرا گاندی توسط محافظ ان سیک مذهب – سالوانت و بیانت سینگ انجامید

mohafezin gandi
همچنین بمب گذاری ایر ایندیا 182 در 1985 در کانادا که به کشته شدن 369 انجامید نیز در پاسخ به ان حمله بود . تروریستی که بمب این عملیات را ساخته بود هفته گذشته از زندان عفو مشروط خورد .

سیک‌ها می‌گویند که در جریان ورود ارتش به مقدس‌ترین معبد آنها در امریتسار و بیرون راندن شبه‌نظامیان هزاران نفر کشته شدند.
ترور خانم گاندی موجب بروز خشونت‌های فرقه‌ای و حملات وسیع علیه سیک‌ها شد که در آن ۳۰۰۰ سیک کشته شدند.
به گفته دولت هند، در این حمله بیش از ۴۰۰ نفر از جمله ۸۷ نظامی هندی کشته شدند اما سیک‌ها شمار کشته شدگان را بیش از هزار تن دانسته و گفته‌اند که تعدادی از آنان از زائران این معبد بودند.
Premier Kathleen Wynne’s visit to Golden Temple sparks controversy
Wynne won’t be presented with robe of honour because she’s a lesbian, Indian newspaper claims.

IRCA NEWS- Iranian Canadian News

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *