مقاله تورنتو استار: زندانیان را دردستور کار مذاکرات سیاسی تجدید رابطه با ایران قراردهید

تورنتو استار در صفحه تحریریه روز چهارشنبه می نویسد دو زندانی با ارتباط کانادایی) هما هودفر و سعید ملک پور ) باید در هر گونه مذاکره ای برای تجدید رابطه بین ایران و کانادا قرار بگیرند .

ایرکانیوز- Irca News – به نقل از تورنتو استار – چهارشنبه  17 آگوست 2016- 27 مرداد 95

Make prisoners part of diplomatic deal with Iran: Editorial

Two prisoners with ties to Canada should be included in any diplomatic deal to restore relations with Iran.

دستگیری های گسترده و ناپدید شدن چیز عجیبی در حکومت روحانیون ایران نیست . از زمانی که روحانی با موفقیت توانست برجام را به ثمر برساند که کاهش تحریم ها را در پی داشت . سپاه پاسداران در چالش با روحانی در مخالفت با روحانی افزایش یافته است . سپاه ، گسترش ارتباط ایران با غرب را یک پیروزی برای  ایران و غرب و تجکیم روحانی  در انتخابات بعدی می داند .

هما هودفر یکی از این قربانیان این تضادهای داخلی حاکمیت ایران هست . سعید ملک پور که از سال 2008 باتهام راه اندازی سایت های غیر  اخلاقی در زندان زیر اعدام بود. هر چند حکم اعدام وی برداشته شد .  وی در زندان اوین هست همان جایی که زهرا کاظمی دستگیر و براثر شکنجه کشته شد .

تجدید رابطه با ایران خوب است ولی نباید برای ایران مفت و مجانی بدست بیاید .

دیان وزیر امور خارجه کانادا می گوید پیگیر کار هودفر هست ولی در مورد ملک پور که مقیم کانادا بوده است ، خود را ملزم نمی داند . دولت کانادا باید هردوزندانی را در مذاکرات مطرح کند . ایران باید بداند که کانادا کارت محکمی در دست دارد .  این نه تنها بازی سیاسی است بلکه بازی مرگ و زندگی هم هست .

 

اخبار ایرانیان کانادا    Iraniain Canada News

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *