مهیار داد اللهی سراب (پناهنده ) و جان جانسن باتهام قتل در شهر نیومارکت کانادا محکوم شدند

مهیار  داد اللهی سراب (پناهنده ) و جان جانسن باتهام قتل در شهر نیومارکت کانادا محکوم شدند

مهیار  داد اللهی سراب  (پناهنده ) و جان جانسن باتهام قتل رانید روزنبرو 64 ساله در سال 2014 با چاقو در دادگاه شهر نیومارکت ( انتاریو – کانادا ) توسط هیت منصفه به قتل عمل از نوع درجه دو محکوم شدند . 

ایرکانیوز -اخبار ایرانیان کانادا _irca News-  یکشنبه 14 مه 2017- 24 اردی بهشت 96

 Mahyar Dadollahi-Sarab and John Jansen

convicted in  2014 Newmarket stabbing

Ronidy Roseborough aka “Rosy”, 64, of Newmarket, was murdered outside his Huron Heights and Davis Drive apartment building in 2014

سعید سلطانپور – ایر کانیوز –

داستان از انجا اغاز شد که جانسن که بخاطر خلاف  فراری بود ، وی با پالمر  دوست 20 ساله بودند که یک خلاف در سال 20007   باهم انجام داده بودند ولی پالمر دستگیر شده بود . پالمر 12 سال بوده که جانسن را ندیده بود و حرفی با هم نزده بودند . تا اینکه چند باردر بیرون ، پالمر ، جانسن ر ا خبر چین خواند  . جرو بحث ها به انجا کشید که در تاریح 13 فوریه 2014 جانسن با چوب بیس بال  به در اپارتمان  پالمر  در شهر نیومارکت در حوالی خیابان هرون و دیویس  می رود  و کار به فحاشی و زد و خورد کشید .

ریچارد پالمر
ریچارد پالمر

در این میان رونیدی روزنبرو معروف به رزی 64 ساله که د راپارتمان  پالمر  بوده خارج می شود  . وقتی که روزی از خانه بیرون می اید ،جانسن ضربات چاقو به رزی می زند . مهرداد  داداللهی سراب از ماشین شاسی بلند ( اس یو وی ) اینفیتنی مشکی ، خارح می شود و   گلوی پالمر را می گیرد و وی را روی ماشین فشار می دهد  بعد جانسن در حالیکه پالمر روی ماشین مهیاربود ه است ،  چاقو به پشت  پالمر می زند  و با ماشین مهیار از صحنه فرار می کنند . رزی براثر خونریزی می میرد و پالمر به بیمارستان منتقل می شود ولی جان سالم بدر می برد .  یک هفته بعد پلیس با درگیری ، جانسن را دستگیر می کند .  اما مهیار متواری می شود پلیس مهیار 32 ساله  را یک سال و نیم بعد  در 21 جولای 2015 دستگیر و باتهام قتل عمد زندانی کرد . مریم راهبری برومند 29 ساله همسر مهیار نیز با تهام مشارکت در دزدی  دستگیر می شود.

همسایه ها هم چندان دلخوشی از این اپارتمان  و مصرف مواد مخدر در ان نداشتند .JohnJansen___Content

 

دادگاه که در ماه مه اغاز شده بود روز شنبه هردو را با تهام قتل عمد از نوع درجه دوم مجرم شناخت .اداره مهاجرت کانادا ممکن است با توجه به این محکومیت  مهیار که متهم به داشتن کوکایین و کلاهبرداری با کارتهای اعتباری و ضرب وشتم با ضافه قتل عمد را دارد ،را اخراح کند . مهیار دادللهی سراب در سال 1997 در زمان نو جوانی به کانادا مهاجرت کرده بود .

.در تاریح   30 جولای 2014 برابر با تیر 1393  هیت 6 نفره پناهندگی اداره مهاجرت کانادا ، دستور اخراج مهیار  داداللهی سراب را  مجددا تایید کرد .

در سال 2008 در زمان رسیدگی به پرونده مهیار داداللهی در دادگاه پناهندگی اداره مهاجرت برای رسیدگی به اخراج وی به دلیل ارتکاب 9 فقزه تخلف  ،   مریم راهبری برومند  28 ساله که  با مهیار زندگی مشترک داشته ، گفته بود کخ گفته بود مهیار  عامل فوت روحی و تنها منبع اقتصادی وی  می باشد و اخراج وی اثرات بدی بر زندگی وی خواهد داشت .   گمیه اداره مهاجرت با این نظر موافقت می کند و امیدواری داشته است که مهیار برای ترک اعتیاد خود اقدام خواهد کرد .

مریم راهبری برومند بر اساس گزارش یورک ، با دادستان به توافق قبل از دادگاه رسیده است .

قاضی حکم زندان را بعدا صادر خواهد کرد .

Iranian Canada news

با استفاده از رسانه های کانادایی

Panel quashed East Gwillimbury man’s deportation months after area murder

NEWS Jul 22, 2015 by Jeremy Grimaldi

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *