موج جنایت نژاد پرستان ترامپزیم به کبک رسید – کشتن 6 مسلمان درمرکزفرهنگی اسلامی کبک

نژاد پرستان مورد حمایت رسانه های اسلام هراس و جناحی از حزب محافظه کار کانادا  همراه با موج نژاد پرستی و ضد مسلمانان ترامپ به مرکز فرهنگی اسلامی  شهر کبک  در استان کبک کانادا در هنگام نماز عشا حمله کردند و 6 نمازگزار را کشتند. ترودو  نخست وزیر لیبرال این اقدام را تروریستی خواند.

 

Trumpism hate and islamophobia in a terrorist  -attack  at Quebec mosque- 6 Killed

تیراندازی به نمازگزاران مسجد مرکز فرهنگی-اسلامی کبک سیتی، مرکز استان کبک کانادا شش تن کشته شدند. کشته شدگان همه مرد و بین 39 تا 70 ساله بودند.

دو فرد مسلح شامگاه یکشنبه به روی حدود ۴۰ نمازگزار در حالی که در حال ادای نماز عشاء در داخل مسجد مرکز فرهنگی-اسلامی شهر بودند، تیراندازی کردند. ساعت 7:45 دقیقه به پلیس 911 تلفن زده شد.

quebec mosque

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا حمله به مسجد کبک را اقدامی تروریستی علیه مسلمانان خوانده است.پلیس دو مظنون مرتبط با این حادثه را بازداشت کرده است. این حادثه در میان استقبال دولت کانادا از پناهجویان طرد شده از سوی دولت آمریکا با هر دین و مذهبی صورت گرفته است.

سخنگوی پلیس کبک به شبکه‌های تلویزیونی محلی گفته است: ما دقیقا نمی‌توانیم آمار کشته‌های این حادثه را اعلام کنیم.

در پی این حادثه پلیس فورا در اطراف مسجد مستقر شده است و خبرگزاری فرانسه به نقل از فیلیپ دیار، رئیس دولت محلی کبک در توئیتر گزارش داد که دولتش در جهت تضمین امنیت شهروندان این منطقه تلاش می‌کند.

وی حمله به مسجد را اقدامی تروریستی خواند

quebece mosque2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *