نخستین سمپوزیوم بین‌المللی طنز فارسی در کانادا The 1st Persianate Humor Symposium

برگزاری سمپوزیوم بین‌المللی طنز فارسی در  مونترال کانادا

  – The 1st Persianate Humor Symposium

ایرکانیوز_ Irca News- چمعه 14 جولای 2017- 23 تیر 96

 

اپوستر

نخستین سمپوزیوم بین‌المللی طنز فارسی در هفته جاری (۱۹ تا ۲۳ تیر) در دانشگاه مونترآل کانادا برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، محمود فرجامی در این‌باره می‌گوید: بسیار خوشحال و مفتخرم که به اطلاع برسانم سرانجام پس از ماه‌ها برنامه‌ریزی و تلاش، نخستین سمپوزیوم بین‌المللی طنز فارسی در هفته جاری (۱۰ تا ۱۴ ژوییه/جولای ۲۰۱۷) در دانشگاه مونترآل کانادا برگزار می‌شود. این سپوزیوم که همزمان و در دل کنفرانس سالانه انجمن جهانی طنزپژوهی (ISHS) برگزار می‌شود بزرگ‌ترین رویداد علمی در زمینه طنز فارسی در گستره جهانی است که با حضور جمعی از بهترین طنزپژوهان ایرانی برگزار می‌شود.

این طنزپرداز و پژوهشگر طنز می‌افزاید: حضور دکتر همایون کاتوزیان و دکتر حسن جوادی دو استاد برجسته ایرانی که به واسطه انتشار آثار متعدد و دهه‌ها سابقه تدریس در بهترین دانشگاه‌های دنیا نظیر آکسفورد و کمبریج در سطح جهانی شناخته‌شده‌اند بی‌شک اعتباری برای این رویداد محسوب می‌شود. همچنان که سخنرانی پژوهندگانی نظیر خانم رویا صدر و دکتر کورش کمالی سروستانی و همه دوستانی که در مراسم سخنرانی خواهند داشت. علاوه بر دوزبانه بودن سخنرانی‌ها ترکیب شرکتِ سخنرانان از کشورهایی چون آمریکا، لهستان، فرانسه، ایتالیا، کانادا، ترکیه، انگلیس و البته ایران، این سمپوزیوم را شایسته صفت «بین‌المللی» می‌کند و امید است گامی موثر در ایجاد ارتباط بین طنزپژوهان فارسی‌زبان و غیرفارسی‌زبان باشد.

فرجامی در ادامه اظهار می‌کند: مصطفی عابدینی‌فرد و من (محمود فرجامی) که هر دو از مرحله طرح اولیه تا اکنون این رویداد علمی را برنامه‌ریزی و اجرا کرده‌ایم بسیار خوشحالیم که با موافقت و یاری‌های خارج از انتظارِ مسئولان کنفرانس توانستیم برای شرکت‌کنندگان در این سمپزیوم امکانات ویژه‌ و منحصر به‌فردی را تهیه کنیم؛ از جمله: دوزبانه بودن، امکان ارائه از طریق اسکایپ و حتی تخفیف صددرصدی برای ثبت‌نام در کنفرانس (کنفرانس‌های علمی هزینه ثبت‌نام بالایی دارند و امکان شرکت در آن‌ها – چه سخنران و چه مستمع – مشروط به ثبت‌نام است). همچنین ایرانیانی که در مونترآل یا نزدیک به آن زندگی می‌کنند می‌توانند آزادانه و رایگان از برنامه‌های این سمپوزیوم استفاده کنند.

زمان اجرای برنامه‌ها و سخنرانی‌های سمپوزیوم طنز فارسی که بعضی به فارسی و بعضی به انگلیسی خواهند بود طبق برنامه زیر است (همه ساعت‌ها به وقت محلی/مونترآل کانادا):
دوشنبه ۱۰ ژوییه ساعت ۱۰:۴۵ تا ۱۲:۳۰: مصطفی عابدینی‌فرد – مریم مودت – محمود فرجامی
ساعت ۲ تا ۳:۳۰ : سخنرانی ویژه دکتر همایون کاتوزیان درباره طنز فارسی (به انگلیسی)
سه‌شنبه ۱۱ ژوییه ساعت ۱۰:۴۵ تا ۱۲:۳۰: همایون کاتوزیان – سعیده نیکتاب اطاعتی – حسین رضوی فرد – جلال سمیعی
چهارشنبه ۱۲ ژوییه ساعت ۱۰:۴۵ تا ۱۲:۳۰: نورما کلر مروتزی – محمدعلی حیدری شهرضا – حامد کاظم‌زاده – پگاه شهباز
پنج‌شنبه ۱۳ ژوییه ساعت ۲ تا ۳:۳۰ : جلیل نوذری – رویا صدر – معرفی تازه‌های نشر در حوزه طنز توسط مصطفی عابدینی‌فرد
جمعه ۱۴ ژوییه ساعت ۱۰:۴۵ تا ۱۲:۳۰: حسن جوادی – پروشات کمالی – فرح نیازکار – کورش کمالی سروستانی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *