وزیر امنیت کانادا از حملات هکرها به سایت های کانادا خبر داد State-sponsored cyberattacks on Canada successful about once a week

وزیر امنیت کانادا از حملات هکرها به سایت های کانادا ( دولتی و خصوصی ) خبر داد State-sponsored cyberattacks on Canada successful about once a week

اخبار ایرانیان کانادا – ایرکانیوز- irca News- سه شنبه 31 اکتبر 2017 – 9 آبان 96

رالف گودیل، وزیر امنیت عمومی کانادا اعلام کرد کانادا بیش از پیش متحمل حملات سایبری هکرها توسط باندهای تبهکار  ، دولت های خارجی و «افراد غیر اجتماعی مخفی شده در زیرزمین هایشان» می شود .  در گزارشی آمده  است که  دولت اتاوا سرمایه گذاری دولت در زمینه امنیت سایبری انجام نداده است.
مرکز  ضد جاسوسی امنیت ارتباطات تلفنی کانادا در گزارشی اعلام کرد این کشور به اندازه کافی در امنیت سایبری سرمایه گذاری نمی کند و حملات زیادی هنوز متوجه سامانه های الکترونیکی دولتی می شوند.
مرکز امنیت ارتباطات تلفنی کانادا که معادل آژانس نظارت ملی آمریکا است، در گزارشی تصریح می کند دولت هر روز نزدیک به 600 میلیون مورد اقدام برای نفوذ با هدف شناسایی یا نفوذ برای بهره برداری رایانه ای را متوقف می کند.
بین سال 2013 و سال 2015 این مرکز به طور متوسط سالانه 2500 حمله را که با پشتیبانی دولت های خارجی صورت گرفته، شناسایی کرده است.
رالف گودیل، وزیر امنیت عمومی کانادا اعلام کرد شش درصد حملات دولت های خارجی در سال 2013 به سامانه های دولتی کانادا نفوذ کرده اند اما این درصد در سال 2015 «به دو درصد کاهش یافته است».  در این گزارش از چین – روسیه و ایران و چند کشور دیگر نام برده شده است .
وزیر امنیت کانادا  اضافه کر د «برخی از این حملات مزاحمت های ساده هستند»، افزود «برخی از حملات نیز با انگیزه های جنایی صورت می گیرد».
به گفته وی این حملات عمدتا حملات با اهداف «جنایت سازمان یافته»، حملات «دولت های شرور» و همچنین حملات «افراد غیر اجتماعی مخفی شده در زیرزمین های خود» را شامل می شود.
این گزارش همچنین خاطر نشان می کند دولت موفق نشده است با بخش خصوصی پل های ارتباطی ایجاد کند زیرا «به نظر می رسد شرکت های بخش خصوصی به توانمندی بخش دولتی برای حفاظت از اطلاعات آنها اعتمادی ندارند».

دولت کانادا با توجه به تجربه انتخابات امریکا ، راهکارهایی برای جلوگیری از نفوذ اینترنتی در انتخابات 2019 پیش بینی می کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *