وزیر امور خارجه کانادا : با ایران مذاکرت رسمی برای تجدید رابطه را شروع کرده ایم

شینده می شود این مذاکرات که در دور اول در نیویورک انجام شده است در هاوانا میزبان دورهای بعدی بین کانادا و ایران بوده است .
کانادا و ایران هرد رابطه بسیار خوبی با کوبا دارند . سفیر ایران در کوبا کامبیز شیخ حسنی ، سفیر سابق اخراج شده از کانادا توسط هارپر می باشد و به سیاست کانادا اگاه است
ایرکانیوز – جمعه 10 جون 2016 – 21 خرداد 95
وزیر امور خارجه کانادا ستفان دین امروز جمعه گفت که با ایران مذاکرات رسمی شروع شده است . وی گفت که دور اول در نیویورک انجام شده است .دیان گفت ادامه مذاکرات در کشوری انجام می شود که رابطه خنثی داشته باشد . اما در این میان، گمانه زنی هایی وجود دارد که مذاکره در شهر «نیویورک» آمریکا صورت گرفته است – شهری که هر دو کشور در آن دارای هیات های سیاسی هستند.

البته، «غلامعلی خوشرو» سفیر ایران در سازمان ملل متحد از تایید یا رد آغاز مذاکره با طرف کانادایی امتناع کرد.
دیان گفت دولت لیبرال قصد دارد ایران را از لیست کشورهای تروریستی توسط هارپر برداشته شده است خارج کند. وی گفت مگر اینکه تغییرات دمکراتی در ایران انجام شود .
استفان دیان حرفهای محافظه کاران را تکرا ر کرد که ایران حامی دولت بشار اسد و حزب الله است و همچنان اسراییل را تهدید می کندو به این دلیل کانادا با ایران مشکل دارد .
#هارپر و جان بردو وزیر امور خارجه اش گروه مجاهدین را 20 دسامبر 2012 از لیست تروریستی خارج کرد و سپس سپاه قدس را در 21 دسامبر 2012 به درخواست ناتییناهو به این لیست اضافه کرده است .

اخبار ایرانیان کانادا Iranian Canadian news

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *