مجری وحشی تلویویزن کانادا و شکار شیرکوهی در البرتا TV Host Ecklund posted photos of hunting cougar

مجری وحشی تلویویزن کانادا و شکار شیرکوهی در البرتا

TV host of the outdoor show The Edge, Steve  Ecklund posted  photos of hunting cougar

ایرکانیوز- irca News- اخبار ایرانیان کانادا – جمعه 22 ذسامبر 2017 -1 دی 96
استیو ایکلاند مجری یک برنامه تلویزیونی درباره طبیعت‌گردی است.اکنون وی مورد انتقاد بسیاری از علاقمندان به حیات وحش و دوست داران حیوانات قرار گرفته است.
BBC-Facebook-استیو ایکلاند
انتشار عکس یک استیو ایکلاند، مجری برنامه تلویزیونی  اِج در کانادا  که در صفحه فیس بوک حو  یک شیر کوهی را شکار کرده بود  با اعتراض گسترده روبرو شده است.  همسر نخست وزیر سابق کانادا – هارپر  عمل  ایکلاند را “تعفن‌آور” خواند. خانم لورن  هارپر نوشته: “چه آدم بیخودی. شیرکوهی را با سگ تعقیب کنی تا عاقبت حیوان از نفس افتاده و در تنگنا افتاده را از پا در آوری؟ این کار حتما یک جای خالی را قرار است پر کند؛ مثلا عقده………”
لورن هارپر، همسر نخست‌وزیر سابق کانادا هم در بخشی از انتقاد تندش اشاره کرده که در خانواده‌ای با رسم شکار و ماهی‌گیری بزرگ شده و همانجا یاد گرفته که باید از گوشت و تمام اجزای شکار استفاده کند و نزد همان خانواده آموخته که چه طور شکار تفریحی را تقبیح کند.

استیو ایکلاند با تمسحر نوشته است من کتاب در مورد پخت گوشت بزکوهی نوشته ام کتاب بعدیم در مورد پختن گوشت شیر کوهی هست و به کسانی که پای این پست اعتراض کرده اند به قید فرعع جایزه می دهم .   ایکلاند  این شکار را با مجوز قانونی در جنگلهای استان البرتا در غرب کانادا  انجام داده بود اما خیلی زود اعتراض‌ها به انتشار این عکس بالا گرفت به طوری که لورن هارپر، همسر استیفن هارپر، نخست‌وزیر سابق کانادا هم در توییتر از آقای ایکلاند به تندی انتقاد کرد

خانم هارپر پس از انتشار این نقد صریح در شبکه اجتماعی توییتر، در پاسخ به شگفتی مخاطبان نوشته: “نه هک نشده‌ام (اشاره به توییت قبلی). بلکه بسیار عصبانی‌ام. عصبانی از این که یک نفر این هم راه را پرواز می‌کند و به آلبرتا می‌رود تا این شیر کوهی زیبا را از پای در آورد و با گوشتش کباب درست کند.”

شکار شیرکوهی لز سپتامبر تا فوریه برای البرتایی ها و از دسامبر تا فوریه برای ساکننی غیر البرتایی با کسب پروانه شکار ازاد است . .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *