پذیرش 300 هزار مهاجر به کانادا در سال 2017

پذیرش 300 هزار مهاجر به کانادا در سال 2017

اخبار ایرانیان کانادا _ IRCA NEWS- سه شنبه 1 اکتبر 2016- 10 ابان 95
وزیر مهاجرت  کانادا  جان مک کالوم : در سال ۲۰۱۷ میلادی ۳۰۰ هزار مهاجر می پذیرد .
مک کالوم این خبر را روز سه شنبه اعلام کرد و گفت ورود ۳۰۰ هزار مهاجر خط مبدا جدیدی برای پذیرش مهاجر و ارائه اقامت دائم با آنها است.   اکثریت افرادی که اجازه ورود به این کشور را پیدا می‌کنند به عنوان مهاجران اقتصادی انتخاب می‌شوند.
در حالی که رقم اعلام شده برای پذیرش مهاجران جدید نسبت به برنامه سال ۲۰۱۶ تغییری نکرده اما از میانگین ۲۵۹ هزار و ۵۴۲ مهاجری که در سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ وارد این کشور شده‌اند، بالاتر است.
در سال 2015 دولت محافظه کار هارپر239800 در سال 2015 و رقم 267900 در سال 2014 مهاجر وارد کانادا شده بودند .
بنظر سیاست های دو دولت بر اساس افزایش پذیرش مهاجران اقتصادی که ضامن تحرک اقتصادی کانادا در این سالها بوده اند ، می باشد و تغییر اساسی پیدا نکرده است .
اینکه آیا امار پناهندگان افزایش یافته است هیچ اطلاعی در این گزارش نیست .
حضور مهاجران اقتصادی در عین حالی که باعث رشد اقتصادی ممکن است بشود ، پیامدهای منفی جدی مانند الودگی های مالی سرمایه ها از کشورها ی دیکتاتوری ، رشد سرسام اور املاک و مستغلات در برخی از شهرها مانند تورنتو و ونکوور که اختلاف بین غنی و فقیر را که در کانادا کمتر محسوس بوده است را جدی تر و اشکار تر می کند .
“جان مک‌کالوم” وزیر مهاجرت  همچنین گفتکه وجود تعداد بیشتری از مهاجران، سیاست خوبی برای مسائل جمعیت‌شناختی است.
 کانادا  با افزایش میانگین سنی جمعیت همانند بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته ربرو هست . افزایش سنی جمعیت یعنی کاهش  نیروی کار بخصوص نوع ارزان  مهاجری ان که  اقتصاد کانادا را  با خطر روبرو می کند .
IRANIAN CANADA NEWS

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *