پلیس کانادا از تلفن های همراه جاسوسی می کند .

با برادشتن ممنوعیت انتشار پرونده قتل یک عامل مافیا “سالواد مانتا گونا “در 2011 در نیویورک مشخص شد که پلیس کانادا می تواند تلفن ها ی شما را شنود کند .
ایرکانیوز -به نقل از سی بی سی 10 جون 2016- 21 خرداد 95

RCMP can spy on your cellphone, court records reveal
There’s ‘no regulation or oversight’ as to how police use Stingray device, says privacy advocate
براساس اطلاعات پرونده ، مشخص شده است که ار سی ام پی پلیس فدرال کانادا یک واحد شنود الکترونیک برای شناسایی و پیگیری تلفن های همراه دارد . این واحد دارای دستگاه هایی “Stingrays” or IMSI catchersهستند که ایستگاه های تقویت تلفن های همراه را فریب می دهند و می توانند امواج تلفن های همراه را بجای این ایستگاه ها بگیرند و رصد کنند و کد های انها را بشکند و به اطلاعات افراد دست پیدا کنند
براساس مدارک دادگاه نشان می دهد چگونه پلیس نرم افزار کامپیوتری درست کرده است نا تلفن های همراه را کنترل کند و اجازه از مقامات قضایی بدست بیاورد .
بدست اوردن حکم قضایی برای شنود شهروندان کانادایی لازم است . این بشرط این است که انها بخواهند از این مدارک در دادگاه استفاده کنند ولی اگر قصد پلیس و سازمان امنیت دسترسی به اطلاعات ومکالمات فعالین سیاسی و مدنی باشد ، بالطبع بدون استفاده از دادگاه این شنودها را انجام می دهند و بدون اینکه کسی را بازداشت کنند اطلاعات گروه های مختلف و برنامه ریزی برای مقابله با انها را پیش می برند .

این مسایل نگرانی گروه های حقوق مدنی کانادایی را نگران کرده است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *