پناه بردن نماینده محافظه کار مجلس البرتا ازافراطی گری جیسون کنی به حزب ان دی پی

سندرا جانسن ، نماینده محافظه کار مجلس آلبرتا و از کاندیداهای رهبری حزب بدلیل سیاست های افراطی جیسون کنی وزیر سابق مهاجرت هارپر به حزب ان دی پی پیوست . و ی این خبر را روز 5 شنبه اعلام کرد .

اخبار ایرانیان کانادا -IRCA NEWS- شنبه 19 نوامبر 2016- 29 آبان 95

Alberta MLA , PC leadership Candidate Sandra

Jansen’s join  NDP for aggression by Jason Kenny

 Jansen recently dropped out of the race citing intimidation and harassment up to and during a party convention in

Red Deer earlier this month.

jason-kenney-and-sandra-jansen

 

سندرا جانسن روز 5 شنبه این خبر را در کنار ناتالی ریس دولت ان دی پی در مجلس البرتا درکالگاری اعلام کرد . جانسن گفت  عموم مردم البرتا میانه رو منطقی و واقع گرا هستند.

 

sandrerson-notly

سندرا جانسن نماینده حوزه کالگاری شرقی 18 ماه پیش در انتخابات به مجلس راه یافته بود میگوید تهدیدات علیه نامزدهای دیگر در منطقه “رد دیر” ( گوزن قرمز) تا برگزاری کنگره رهبری حزب محافظه کار البرتا باعث استعفای وی از رهبری حزب شده است . جیسون کنی این ادعا را رد می کند . جانسن می گوید البرتا جای سیاست های افرطی که جیسون کنی بعد از شکست هارپر ، از نمایندگی مجلس اتاوا استعفا کرده وبرای رهبری به البرتا اماده است ، نیست .  استفن کارتر از ستاد انتخاباتی جانسن می گوید جیسون کنی ، به مردم اطلاغات نادرست می دهد .  وی از تهدیدات جیسون کنی در صفحه مجازیش و نیز  “عوامل فشار ” در کنگره حزب می گوید.

تنها دو زن در میان 6 نامزد رهبری حزب محافظه کار البرتا بودند که هردو بخاطر مسایل کنگره استعفا کردند . سندرا جانسن و Donna Kennedy-Glans دانا کنلی -گلنز که هردو جزو جناح چپ محافظه کاران بودند.

جیسون کنی شانس رهبری حزب محافظه کار کانادا بعداز استعفای هارپر را داشت ولی تصمیم گرفت که بجای فدرال در آلبرتا شرکت کند . به همین دلیل از پست مجلس استعفا کرد . وی قصد دارد نیروهای محافظه کار البرتا  را متحد کند تا بتواند  دولت سوسیالیستی ان دی پی که قدرت را برای اولین بار در آلبرتا در 2015 بدست گرفته است ، در انتخابات شکست بدهد.

 

Iranian Canada news  اخبار ایرانیان کانادا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *