آیا علی احساسی نماینده مجلس ، پیگیر استرداد خاوری از کانادا هست ؟

رئیس پلیس بین‌الملل ناجا در پیگیری پرونده محمود خاوری گفت: پلیس فدرال کانادا عنوان کرده است که پرونده وی برای مقامات قضایی این کشور ارسال شده و باید از طریق وزارت خارجه پیگیر دستگیری وی شویم.
ایرکا نیوز- نقل از تنسیم ب31 ژانویه 2016- 11 بهمن 94

سردار مسعود رضوانی در نشست خبری ظهر امروز خود با اشاره به آخرین وضعیت پیگیری پرونده خاوری، اظهار داشت: با پیگیری‌های ما پس از صدور اعلان قرمز پلیس اینترپل برای این فرد و ارائه آدرس دقیق وی در کانادا، خاوری مورد شناسایی پلیس کانادا قرار گرفت و در حال حاضر در حال پیگیری دستگیری و استرداد وی هستیم.

وی گفت: در آخرین پیگیری‌های ما پلیس کانادا عنوان کرده است که پرونده خاوری برای مقامات قضایی کشور کانادا ارسال شده و ما می‌بایست پیگیری‌های خود را از سوی مراجع قضایی دنبال کنیم.

رضوانی گفت : سازمان اینترپل به ما اعلام کرده که ما باید از طریق وزارت خارجه و از روش‌های دیپلماتیک و با بهره‌مندی از معاضدت‌های قضایی، پیگیری پرونده خاوری را انجام دهیم.

رضوانی خاطرنشان کرد: ما از پلیس کانادا درخواست کرده‌ایم تا بتوانیم تیمی را به این کشور اعزام کرده تا به‌صورت مستقیم ناظر بر روند رسیدگی به پرونده خاوری باشیم.

وی افزود: من در سه سال اخیر دو بار با همتای خود در پلیس اوتاوا صحبت کردم و عنوان کردند که پناه دادن به مجرمین نه‌تنها به‌ضرر کشور محل جرم بلکه به‌ضرر کشور پناهنده مجرمین نیز هست.

رئیس پلیس بین الملل ناجا اظهار داشت: شاهد این ضرر انجام اقدامات تروریستی اخیر در کشور استرالیا است که هفت سال پیش از اقدام تروریستی این تبعه ایرانی مدارک کلاهبرداری وی را در اختیار پلیس قرار دادیم ولی پلیس این کشور هیچ پاسخی به این موضوع نداده بود.

ali ehsasshi
ایرکا نیوز –
لازم به یاداوری است که در سال 2011 علی احساسی نماینده فغلی لیبرال از منطقه ویلودیل _تورنتو – پیگیر امضا 1500 ایرانی برای روشن شدن موضوع شهروند ی کانادایی خاوری ا همزمان به مدیریت بانک ملی شده بودند . وزیر اداره مهاحرت وقت جیسون کنی در اتاوا در تاریخ نوامبر 2011 درمورد بیانیه امضا ها به ما گفت که اگر وی د رمورد پرونده خاوری اظهار نظر کند باید از وزارتش استعفا بدهد. تداخل د رامور می شود . دولت محافظه کار هیچ گاه در این مورد اظهار نظری نکرد ه است. دولت لیبرال از 4 نوامبر 2015 دولت کانادا را در دست گرفته است .

اکنون که دولت لیبرال اکثریت مجلس را دردست دارد و علی احساسی هم در مجلس اتاوا جضور دارد ، باید دید وی ایا در مورد پرونده خاوری پیگیری خواهد کرد .؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *