حداکثر 18 ماه زندان، اگر اتهامات ژیان قمیشی ثابت شود .

*
تقاضای حداکثر 18 ماه زندان توسط دادستان ، اگر اتهامات ژیان قمیشی ثابت شود .
ایر کانیوز به نقل از کندین پرس – 29 ژانویه 2016 -برابر با 10 بهمن 94
Colin Perkel, The Canadian Press

با ان همه سر و صدا و بی آبرویی برای ژیان قمیشی ،براساس قوانین موجود ، دادستان انتاریو می تواند در صورت اثبات برای همه 8 تا اتهام سو استفاده جنسی تقاضای حداکثر 18 ماه زندان برای وی بکند .
ایر کانیوز به نقل از کندین پرس – 29 ژانویه 2016 -برابر با 10 بهمن 94
Colin Perkel, The Canadian Press
ژیان قمیشی -قوی ترین مجری رادیو سی بی سی – در صورت محکوم شدن در دادگا ه بااین اتهامات ، حداکثر 18 ماه به زندان محکوم خواهد شد . اتهام شوک دادن هم در عمل زندان ندارد .
برنارد کرالی سخنگوی دادگستری انتاریو می گوید
قانون کانادا دو گروه گسترده از جرائم را به رسمیت می شناسد

1- کم اهمیت دو – جریم های جدی دسته سوم جرمهای جنسی هست که به ان اصطلاحا ترکیبی می گویند . hybird

دادستان پس از مطالعه پرونده به این نتیجه رسیده است که به خلاصه اتهامات های جنسی را در
دادگاه مطر ح کند .

کرالی می گوید این بدان معنی هست که دادستان به این نتیجه رسیده است که مدارک برای اثبات اتهامات جنسی علیه قمیشی انقدر جدی نیست . بنابراین برای نتیجه گرفتن وزندان مجبور شده است با حداقل کفایت کند که برای کسی که برای بار اول مرتکب چنین جرمی شده باشد بیش از 18 ماه نیست . اصولا اینگونه اتهامات باید ظرف 6 ماه طرح و بررسی شود . در حالیکه این جرمها در سال 2003-2002 ضورت گرفته است . وکلای مدافع قمیشی هم باید در این موضوع توافق کرده باشند .
برای اتهام شوک دادن هم وکلا تصمیم گرفته اند در دادگاه عدالت انتاریو محاکمه انجام شود . یعنی هیچ تحقیقاتی انجام نمی شود ویک ضرب در دادگاه شاکی و متهم حاضر می شوند .
دادگاه حقیقت یاب – پیش دادگاه به متهم این امکان را می دهد که مدارک دادستان را ارزیابی کند و شاهدان را بررسی کند .
preliminary
بعدا در دادگاه عالی شاهدان مجبورند قسم خورده و به سوالات وکلای مدافع متهم پاسخ بدهند . که برای شاهدان می تواند سخت باشد. در دادگاه بدوی ( اولیه ) تنها یک بار شاکی و متهم به جایگاه فرا خوانده می شوند
کلایتون رابی – وکیل مدافع قدیمی می گوید
بر اساس این شواهد نشان می دهد وکیل ژیان قمیشی -خانم ماری هنینن – بعداز دیدن فیلم های شکایت و مدارک دادستان و اظهارات شاکیان به این اطمینان رسیده است که مدارک انها ضعیف هست .
بدون انجام تحقیقات مقدماتی نیز بدان معنی است یک جدول زمانی بسیار سریعتر برای رسیدن به محاکمه خواهد بود یعنی دادگاه بجای اینکه چند سال طول بکشد ، سریع نتیجه اش مشخص می شود ( گناهکار یا بیگناه- با توجه به حساسیت رسانه ای )
ترجمه ابر کا نبور – اخبار ایرانبان کانادا Irca.NEws

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *