8 ماه زندان و یک سال ممنوعیت پرواز برای خلبان مست در کانادا

8 ماه زندان و یک سال ممنوعیت پرواز برای خلبان مست سان وینگ
 کانادا 
اخبار ایرانیان کانادا_Irca News- سه شنبه 4 اوریل 2017 – 15 فروردین 96

Vodka-swilling pilot who passed out drunk in cockpit is jailed for eight months in Canada

 “میروسلاو گرونیچ” 377 ساله اسلواکی تبار پس از اقرار به ناتوانی در کنترل هواپیما به دلیل افراط در مصرف مشروبات الکلی به هشت ماه زندان محکوم شد.

این خلبان در تاریخ 31 دسامبر سال گذشته میلای به صورت مست وارد کابین خلبان هواپیمای شرکت هواپیمایی “سانوینگ” کانادا شده بود تا هدایت پرواز یک هواپیما با 100 مسافر را به مقصد شهر کانکون مکزیک به دست گیرد اما به دلیل مستی به محض نشستن روی صندلی از هوش رفته بود.

دادگاه ایالت آلبرتا کانادا دیروز پس از اقرار این خلبان به ناتوانی در کنترل هواپیما به دلیل مصرف سه برابر حد مجاز مشروبات الکلی حکم به هشت ماه زندان و جریمه 100 دلاری او داد.
او همچنین بر اساس حکم قاضی  پس از آزادی از زندان نیز تا مدت یک سال مجاز به خلبانی نخواهد بود.

این خلبان در 31 دسامبر در حالی که نزدیک به یک بطری ودکا را در هتل محل اقامت خود خالی کرده بود در حالی که حتی به درستی قادر نبود کت خود را به رخت‌آویز کابین هواپیما آویزان کند روی صندلی خلبان نشست و سپس از هوش رفت.

پرواز شرکت هواپیمایی ” سان وینگ ” که از شهر کالگاری کانادا عازم شهر کانکون در مکزیک بود نزدیک به 100 مسافر داشت. پس از بیرون بردن خلبان مست از هواپیما پرواز به مقصد کانکون مکزیک از سوی یک خلبان دیگر انجام شده بود.

Miroslav Gronych, 37, pleaded guilty last month to having care and control of an aircraft while he had a blood alcohol level three times the legal limit.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *