الک میناسیان از شهر ریچموندهیل عامل حمله تروریستی و قتل 9 نفر و زخمی شدن 16 نفر در تورنتو Alek Minassian, 25, is alleged driver in Toronto van attack

الک میناسیان 25 ساله عامل حمله با ون به عابران پیاده در خیابان یانگ در محله ایرانی نشین ویلودیل که منجر به کشته شدن حداقل 9 نفر و زخمی شدن 16 نفر شد ، ساکن شهر   ریچموندهیل  می باشد .

ryder van toronto Alek Minassian, 25, is  alleged driver in Toronto van attack

ایرکانیوز- اخبار ایرانیان کانادا – irca news- دوشنبه 23 آوریل 2018 – 2 اردی بهشت 97

این حادثه در ساعت 1:30 روز دوشنبه 23 اوریل در تورنتو اتفاق افتاد. پلیس تمامی خیابان یانگ از 401 تا بالای فینچ را کاملا بسته است .   مترو نیز از ایستگاه شپرد مسافر به ایستگاه فینچ منتقل نمی کند . جو کاملا پلیسی در این منطقه حاکم شده است . امروز بازی در ایر کانادا سنتر نیز برقرار است و پلیس تمامی نیروهای خود را فراخوانده است و اقدامات امنیتی جدیدی در اطراف ورزشگاه ایجاد کرده است .

الکس میناسیان دانشجوی سنکا کالج می باشد .  پلیس یک خط تلفن ویژه برای مردم در مورد انگیزه الکس میناسیان اختصاص داده است .

شهر ریچموندهیل در سالهای اخیر شاهد چندین مورد تیراندازی و چاقو کشی بوده است . شهر ریچموندهیل 202 هزار نفری در حدود 30 هزار ایرانی سکنه دارد.

نماینده لیبرال ریچموندهیل رضا مریدی در پارلمان انتاریو از حامیان خشونت طلبان رجوی می باشد  شهر ریچموندهیل سالها هست که ارامش شهر کوچک خودش را بدلیل تنش های سیاسی از دست داده است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *