مقاله نخست وزیران سابق دست راستی افراطی محافظه کار کانادا و اسپانیا در مورد خطر ایرانCanada, Spain EX conservative PMs call to Stop Iran

مقاله نخست وزیران سابق  دست راستی افراطی محافظه کار کانادا و اسپانیا در مورد خطر ایران همزمان با حضور هارپر و جان برد د رکنفرانس آی پک در واشنگتن

تلاش برای  ادامه جنگ های مذهبی در خاورمیانه توسط هارپر ( نخست وزیر جنگ طلب سابق کانادا  – جان برد  _( وزیر خارجه سابق هارپر ) – ماریا اسناز  ( نخست وزیر سابق اسپانیا ) و زیمان ( ریس جمهور سابق چک در کنفرانس ای پک

Canada and Spain EX conservative  PMs call to Stop Iran.

ایرکانیوز- اخبار ایرانیان کانادا -irca News- دوشنبه 5 مارچ 2018 – 14 اسفند 96

سعید سلطانپور –  استفن هارپر نخست وزیر محافظه کار سابق کانادا که برای سخنرانی و شرکت در کنفرانس لابی یهودیان بنیانگرای طرفدار اسراییل در آمریکا ( ای پک ) شرکت کرده است ، در مقاله مشترکی با   نخست وزیر محافظه کار سابق اسپانیا  خوزه ماریا اسنار   در روزنامه  وال استریت چورنال خواهان اتحاد جهانی علیه ایران شدند .
هارپر در سال 2012 تتها کشوری بود که به درخواست ناتینیاهو برای قطع ارتباط با ایران ، اقدام کرد . هارپر در انتخابات 2015 به لیبرال ها باخت . وی اخیرا ریس دوره ای اتحادیه احزاب محافظه کار جهان که در اسپانیا تشکیل شده بود ، انتخاب شد .

تلاش برای  ادامه جنگ های مذهبی در خاورمیانه توسط هارپر ( نخست وزیر جنگ طلب سابق کانادا  – جان برد  _( وزیر خارجه سابق هارپر ) – ماریا اسناز  ( نخست وزیر سابق اسپانیا ) و زیمان ( ریس جمهور سابق چک در کنفرانس ای پک  اعلام کردند که همه باید بگوییم ما یک یهودی هستیم . تا از اسراییل دفاع کنیم . این در حالیست که مشکل خاورمیانه ، مسله یهودیان نیست بلکه مسله افراطیون از یهودیان ، مانند ناتینیاهو – لیبرمن  و مسیحیان ( مانند هارپر – جان بردو زیمان و ماریا اسناز و ترامپ ) و مسلمانان افراطی ( شاهزاده محمد ولیعهد عربستان و پادشاه عربستا ن ملک سلمان )که در رشد و گسترش داعش  و توسعه نقش جدی داشتند ، می باشد . مشکل خاورمیانه زرادخانه اتمی و پیشرفته ترین اسلحه ها هست که توسط ابرقدرتها در منطقه تشدید می شود . مسلما سیاستهای خارچی جمهوری اسلامی که اسراییل را با 60کلاهک اتمی تهدیدی برای خود می داند در دامن زدن به این تنش ها بی تاثیر نیست .  ولی نباید فراموش کرد که جمهوری اسلامی تنها 39 سال هست که تاسیس شده است بخش عمده مشکلات خاورمیانه از طرف اسراییل و اشغال سرزمینهای فلسطینی ها و کشورهای همسایه برای 70 سال بوده است . بی اعتنایی دولتمردان اسراییل به قطعنامه های سازمان ملل مانند 242 سال 1967 و اشغال بیت المقدس  از اردن و بلندی های جولان سوریه ، اوارگی میلیونها فلسطینی ها از خانه هایشان با زور و تهدید و قتل عام ، 30 سال قبل از جمهوری اسلامی بوده است .  نفوذ سیاسی جمهوری اسلامی  که در بلوک امریکا نیست و با اسراییل مشکل  امنیتی – سیاسی – مذهبی دارد و حضور مستشاری اش در سوریه و لبنان ، در شکست های نظامی اسراییل و امریکا در تشکیل خاورمیانه جدید و نظم نوین جهانی بوش ، نقش قابل انکاری داشته است . مشارکت استراتژیک ایران با روسیه همسایه قدیمی و مقتدر شمالی خود ، در سالهای اخیر بویژه مبارزه بر علیه داعش ، شکست نظامی سیاسی برای سیاست خارجی آمریکا بود که در سالهای اخیر با لشگر کشی به عراق – افغانستان و لیبی عملا باعث نابودی تمدنهای این کشور ها و کشته شدن صدها هزار نفر از شهروندان بی گناه به بهانه احمقانه استعماری صدور دمکراسی ،شده است ، خشم انها را پدید اورده است .

مقصر جلوه دادن جمهوری اسلامی و تقلیل مشکل خاورمیانه به دعوای یهودی – مسلمانان  سیاست عقب افتاده ای است که کمتر در دنیای اینترنت و دهکده جهانی ، خریدار دارد . میلیاردها مردم دنیا خواهان تشکیل دو کشور فلسطین و اسراییل در صلح در همسایگی یکدیگر هستند .  هارپر و جناح دست راستی مسیحیان اوانجلیکان ، بجای تلاش برای رسیدن به صلح پایدار که باعث انزوای افراطیون از هر جناح د رمنطقه خواهد شد ، ادرس غلط در رسانه ها می دهند .

 

More interesting were the remarks of former Spanish prime minister Jose Maria Aznar, former Canadian foreign affairs minister John Baird and Czech President Milos Zeman who were eloquent and clear-headed in talking about the Iran threat and their countries’ ties to Israel. Zeman declared at one point that as President John Kennedy once declared “Ich bin ein Berliner,” today we should all be saying, “I am a Jew.” He then repeated it in Hebrew. He added that for Jews one sentence is key: “Never again shall we march like sheep to slaughter.” And in describing the threat of terrorism he said, “I always say Islamic terrorism.” Baird was equally eloquent and made the sound point that Arab countries are now as concerned about Iran as Israel is. One wonders what would have happened had the United States been blessed with a leader like any one of the three.

 

 

خوزه ماریا اسنار - دست راستی اسپانیا و جان برد وزیر امور خارجه  ( سابق ) جنگ طلب کانادا
خوزه ماریا اسنار – دست راستی اسپانیا و جان برد وزیر امور خارجه ( سابق ) جنگ طلب کانادا در ای پک دو م مارچ 2018 – واشنگتن 
هارپر نخست وزیر ( سابق ) جنگ طلب کانادا
هارپر نخست وزیر ( سابق ) جنگ طلب کانادا – سوم مارچ 2018 – ای پک – واشنکتن 

ترجمه سخنرانی هارپر – اسنار – صدای امریکا -ماه پیش نیروهای مسلح اسرائیل یک فروند پهپاد ایرانی راکه از سوریه وارد فضای اسرائیل شده بود سرنگون کردند. اقدام نظامی اسرائیل در آن مورد محدود بود اما جهان می بایست هشدار را دریافته باشد. اگر تهران همچنان به اعمال زور در خاورمیانه ادامه دهد چنین رویدادهایی تکرار خواهند شد. آمریکای شمالی و اروپا باید برای پیشگیری از یک بحران تمام عیار به اسرائیل بپیوندند.

ایران را یک دولت انقلابی روحانی سالار اداره می کند که خود را به گسترش افراط گرایی دینی در سراسر جهان اسلام متعهد می داند. این ماموریت ایدئولوژیک را با تاکیتک های مصلحت جویانه در هم آمیخته و در نظر دارد قدرت نظامی خود را از خلیج فارس تا دریای مدیترانه و دریای سرخ بسط بدهد.

حکومت ایران درحمایت از این سیاست بلندپروازانه، به طور غیر قانونی به دنبال دستیابی به جنگ افزارهای هسته ای است، رهبران ایران از طریق گروههای تروریستی دست نشانده بارها و بارها کشور اسرائیل را به نابودی تهدید کرده و اکنون برای نخستین بار پس از انقلاب سال ۱۳۵۷ قدرت ایران به مرزهای اسرائیل رسیده است.

به رغم آنکه تهران در صدد کنترل منطقه است اعتراض های مردمی در ماههای دی و بهمن نشان داد اکثریت شهروندان این کشور با برنامه های رژیم موافق نیستند. سیاست بی ثبات سازی منطقه از سوی رژیم با مقاومت عربستان سعودی و قدرتهای منطقه رو به رو شده است. شهروندان ایران و نیز همسایگان این کشور به نیات بدخواهانه رژیم واقفند و همه کشورهای نگران باید این هشدار آنان را جدی بگیرند.

نخستین هدف باید جلوگیری از دستیابی ایران به جنگ افزارهای هسته ای باشد. «دوستان ابتکار اسرائیل» که ما عضو آن هستیم پیوسته گفته اند برجام به حد کافی نمی تواند رژیم ایران را از دستیابی به تسلیحات هسته ای باز دارد.

بازرسی های هسته ای به موجب برجام، به ایران فرصت کافی می دهد تا شواهد فعالیت های غیر قانونی اش را پنهان سازد. برجام، مانع توسعه و پیشبرد ساز و کارهای حمل سلاح از جمله موشکهای بالیستیک و کروز نخواهد شد. بدتر از همه، تبصره «غروب» در برجام است که افق روشنی راپیش روی ایران باز می کند که پیشروی به سوی مسابقه تولید بمب هسته ای را آغاز کند.

برجام به جای آنکه جلوی ایران در دستیابی به بلند پروازی هسته ای را بگیرد نقشه راه رسیدن به آن هدف را به رژیم می دهد. پیش بینی ها در این باره که برجام موجب تنش زدایی خواهد شد و بر میزان همکاری ها خواهد افزود درست از آب در نیامد.

ایران از زمان امضای توافق ۲۰۱۵بر تجاوز و دشمنی هایش افزوده است. اما اصلاح برجام و متوقف ساختن ایران از دستیابی به سلاح هسته ای نیز تهدید را از میان نمی برد. آمریکا و متحدانش باید فعالیت های ایران در تجاوز و اعمال نفوذ در سراسر خاورمیانه را خنثی کنند و به عقب برگردانند. تهران با استفاده از دست نشاندگان تروریست اش در لبنان، سوریه و یمن به جنگ ادامه می دهد.

خوشبختانه آمریکا اکنون توان خود را در جلب موافقت متحدان برای برقراری ثبات منطقه به کار گرفته است. رژیم روحانی سالار ایران تنها چند گروه معدود شیعی را در کنار داشته و درگیری طولانی اش باسایر فرقه های اسلامی منطقه موجب شده است بسیاری از کشورها مشتاقانه خواهان همکاری با هدف محدود کردن نفوذ ایران بشوند.

متحدان زیادی را می توان در مبارزه علیه ایران بسیج کرد، از عناصر قبیله ای کرد تا بسیاری از گروههای عرب سنی و شیعه که حاضر به همکاری با ایران نیستند. این گروهها و فرقه ها باید بر ای مهار برتری طلبی منطقه ای ایران با هم همکاری کنند.

اسرائیل همچنان پشتوانه ای محکم علیه ایران است. ایران هم خود را به نابودی کشور اسرائیل متعهد می داند. درگیریهای اخیر مرزی نشان داد که سلاح ایرانی مستقیما تا فضای اسرائیل پیش رفته است. نظامیان ایرانی هرچه بیشتر به مرزهای شمالی اسرائیل نزدیک شده و تهدید فزاینده ای را متوجه امنیت اسرائیل ساخته اند.

به نظر می رسد پرزیدنت ترامپ به حکم غریزه دریافته است که برجام چه پیمان ضعیفی است. همچنین به نظر می رسد او این را درک کرده است که آمریکا و متحدانش منافع گسترده ای در ایستادن محکم در پشت سر اسرائیل دارند. او درست می گوید که برجام باید مورد مذاکره مجدد قرار بگیرد. آمریکا باید با افزایش فشار بر ایران، رهبری خود را نشان دهد و در برابر مداخله سایر کشورها از جمله بخشی از کشورهای اروپایی که خواهان ادامه برجام به شکل کنونی اند مقاومت کند.

به کارگیری توافقهای نیم بند دیپلماتیک و پیوند زدن آنها با مسائل استراتژیک کلان، به «بن بستی» شبیه آنچه در کره شمالی شاهدیم منجر خواهد شد.ایران به پیروی از رفتار کره شمالی، هم اکنون با استفاده ازموشکها ی حزب الله لبنان شهرهای اسرائیلی را به گروگان گرفته است. چنانچه تجاوز ایران مهار نشود این کشور در نهایت، اروپا و آمریکای شمالی را هم در معرض تهددید قرار می دهد.همه باید برای مقابله با این تهدید امنیتی جهانی به فوریت کار کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *