سیاست فرار به جلوی دولت ترودو در برابر چین Canada prepared to stall trade deal with China until its behaviour is ‘more reasonable

سیاست فرار به جلوی دولت ترودو ، کانادا برای انعقاد توافق‌تجاری با چین شرط گذاشت. این در حالیست که کانادا برای هر توافقی باید اول موافقت آمریکا بر اساس نفتای 2 را بدست بیاورد .

Canada prepared to stall trade deal with China until its behaviour is ‘more reasonable’

Federal ministers travelling to Beijing in November to push Canadian trade, business interests

mccalun china

 

سعید سلطانپور – ایرکانیوز – یکشنبه 28 اکتبر 2018 – 6آبان 97این مطلب را جان مک » (John McCallum) سفیر کانادا در چین اروز یکشنبه در مصاحبه با  CBC ا اعلام کرد .

سفیر کانادا در چین گفت :در تلاشیم تا چین را برای رفتار معقول‌تر متقاعد کنیم؛ اما هم اکنون مذکره برای دست یابی به توافق تجاری میان دو کشور تا تغییر سیاست های پکن متوقف می شود.

مذاکرات میان دو کشور پیرامون انعقاد توافق تجاری میان اوتاوا- پکن که از دسامبر سال ۲۰۱۷ در چین با حضور ترودو   آغاز شده ولی نتیجه ای جدی بدست نیامد.

، کانادا ، پکن را به نقض حقوق بشر متهم کرده و این موضوع را لازمه ادامه مذاکره به منظور انعقاد توافق تجاری با این کشور دانسته است. ولی در همین مصاحبه  جان مک  کالوم می گوید ، چین ، چین است ودر نهایت حرف خودش را می زند و از انجا که فدرت اقتصادی و سیاسی بزرگی هست ، باید انرا در استراتژی کانادا بپذیریم .  چینی ها  به بندی که در توافق سه کشور مکزیک ، کانادا و آمریکا در محدودیت گسترش تجارت با جین ، اظهار نارضایتی کرده بودند .

 

trudeau_and_xi.jpg.size-custom-crop.1086x0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *