چین در اعتراض به دستگیری مدیر مالی شرکت هوا آیی ، سفیر کانادا را احضار کرد China calls on Canada to free Huawei CFO or face consequences

اغاز تیره ترشدن رابطه چین با کانادا در پی دستگیری تبعه چینی در فرودگاه ونکوور به درخواست آمریکایی ها

چین سفیر کانادا ، جان مک کالوم را احضار کرد . چین خواهان آزادی فوری خانم مدیر ارشد شرکت هوا وی شد و تاکید کرد در صورت آزاد نشدن  وی ، کانادا باید عواقب انرا بپذیرد .

ایرکانیوز – شنبه 8 دسامبر 2018 – 17 آذر 97

چین سفیر کانادا را احضار کرد

وزارت خارجه چین به منظور اعلام «اعتراض شدید» به اقدام کانادا در بازداشت مدیر ارشد شرکت فناوری دیجیتال «هوآوی»، سفیر کانادا ، جان مک کالوم در پکن  راحضار کرد.

mccalun china

بر اساس این گزارش، این رویداد به منظور اعلام «اعتراض شدید» پکن به اقدام کانادا در بازداشت مدیر ارشد شرکت فناوری دیجیتال «هوآوی» به انجام رسیده و به دیپلمات کانادائی تأکید شده است که چنین اقداماتی دارای تبعات زیادی برای اوتاوا خواهد بود.

 

دولت کانادا مدیر ارشد مالی شرکت فناوری و چندملیتی «هوآوی» را به اتهام نقض تحریمهای آمریکا علیه ایران و جهت استرداد به دولت آمریکا، در شهر ونکوور بازداشت کرده است.

Meng Wanzhou منگ وان ژو
Meng Wanzhou منگ وان ژو

خانم «مِنگ وانژو» که یکی از معاونان هیأت مدیره و دختر بنیانگذار این شرکت اروز یکم دسامبر بازداشت شده و و  روز جمعه  در دادگاه برای وثیقه آزادی ، شرکت کرد . ادامه  دادگاه به روز دوشنبه موکول شده است .   آمریکا و کانادا قصد دارند ، شرکت هوا آیی را از بازار تلفن همراه و اینتر نت کانادا مانند استرالیا حذف کنند.

.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *