Concordia bomb threat suspect charged with fear of terrorism دستگیری عامل تهدید بمبگذاری مسلمانان دانشگاه کنکوردیا

دستگیری عامل تهدید به بمب گذاری دانشجویان مسلمان  دانشگاه   دانشگاه کنکوردیا باتهام ایجاد وجشت اعمال تروریستی 

اخبار ایرانیان کانادا _Irca News- پنج شنبه دوم مارچ 2017- 12 اسفند 95

Concordia bomb threat suspect charged with inciting fear of terrorism

دانشجویان مسلمان در دانشگاه‌ کنکوردیا د رمرکز شهر  مونترال تهدید به بمب‌گذاری شدند . روز 4 شنبه پلیس یک مظنون را که برای انها شناخته شده بود را به پلیس خواستند. پلیس هشام سعدی Hisham Saadi را به اتهام ترویج خبر تروریستی  و ایجاد وحشت دستگیر کرد . وی قرار است در دادگاه مجاکمه شود . 
 
 تهدید به بمب‌گذاری با قصد هدف قرار دادن دانشجویان مسلمان در دانشگاههای کانادا، موجب شده بود  که روز چهارشنبه  نزدیک به چهار هزار دانشجو از دانشکده‌های دانشگاه «کانکوردیا» شهر «مونترال» تخلیه شوند . .
 
در یک پیام ایمیل به مدیران مدارس و رسانه‌های محلی، گروهی که خود را بخش «زیرزمینی» «شورای شهروندان محافظه‌کار کانادا» به صور مستقیم دانشجویان و دانش‌آموزان مسلمان را تهدید کردند که تا یک روز تا روز جمعه هفته جاری، یک بمب دست‌ساز را در اعتراض به اقدامات آنها منفجر خواهند کرد.
 
در این نامه به «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا اشاره شده بود و نوشته شده بود: «هم‌اکنون رئیس جمهور ترامپ در بخش جنوبی مرز قدرت را بر دست دارد. امور تغییر کرده است. ما دیگر رفتارهای شما را تحمل نمی‌کنیم».
 
در ادامه نامه نوشته شده بود: «تا زمانیکه دانشگاه کانکوردیا همه نوع فعالیت مذهبی در دانشکنده را متوقف نکند، ما تصمیم داریم اقداماتی را دنبال کنیم تا نشان دهیم تا چه اندازه برای مبارزه با مسلمانان آمادگی داریم».
 
پلیس مونترال گفته است که در حال تحقیق در خصوص این ایمیل تهدیدآمیز هستند. محوطه دانشگاه نیز مورد تفتیش قرار گرفت اما هیچ بمبی یافت نشد.
 
نامه تهدیدآمیز مشابهی نیز به دانشگاه «مک گیل» فرستاده شده بود که البته در آن زمان یا مکان حمله احتمالی مورد اشاره قرار نگرفته بود.
 
سه ساختمان دانشگاه کانکوردیا قبل از ظهر تخلیه شد و تا ساعت 18:00 به وقت محلی (23:00 به وقت گرینویچ، 03:30 بامداد پنجشنبه به وقت ایران) تعطیل بود.
 
در ماههای اخیر، جرایم ناشی از نفرت در کشور کانادا شیوع پیدا کرده است  در ماه ژانویه سال جاری میلادی، یک دانشجوی نژادپرست سفیدپوست، 6 نفر را در مسجدی در شهر «کبک» به ضرب گلوله کشت. روز 4 شنبه مسجدی در تورنتو اتش زده شد که اسیب جانی نداشت . به دونفر از مبلغان مسلمان در برابر بازار سنت لارنس در مرکز شهر تورنتو با ادار حمله شد ه بود . 

Hisham Saadi appeared briefly at the Montreal courthouse Thursday afternoon via video conference from Bordeaux Prison to face charges of inciting fear of terrorist activities, issuing a death threat and interrupting the students and personnel of Concordia University from their activities.

Police arrested Saadi early Thursday morning at his Côte-des-Neiges apartment as the main suspect of sending emailed bomb threats that resulted in the evacuation of Concordia University Wednesday.
اخبار ایرانیان کانادا Iranian Canada News

One thought on “Concordia bomb threat suspect charged with fear of terrorism دستگیری عامل تهدید بمبگذاری مسلمانان دانشگاه کنکوردیا

  • مارس 3, 2017 at 1:05 ق.ظ
    Permalink

    Thanks for the prompt news

    Reply

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *