کرونا و بحران جامعه ایرانی کانادایی Corona and Iranian Community in Canada

کرونا و  بحران جامعه ایرانی کانادایی

  Corona and the future crisis of Iranian Community in Canada

 

سعیدسلطانپور –   11 آوریل 2020 برابر با 23 فروردین 99
چرا درصد قابل ملاحظه ای از ما ایرانی ها ی کانادا ، خبر های نادرست و نصفه و نیمه به ایران منتقل می دهند . چقدر عقده خود کم بینی داریم .
دوستی نوشته بود( در انتهای این مطلب ) . اولا تا9 اوریل که هیچ پولی دولت کانادا به بیکارها نداده بود . – میلیونها دانش آموز ، ولفری ها – بازنشستگان – کارگران مهاجر مزارع و کارخانه ها که اجازه کار دارند ولی اقامت نداشتند ، هنوز حتی قول یک پنی هم بهشون داده نشده است .
کرونا تمام شود جامعه ایرانی کانادا بدلیل ضربه اقتصادی جهانی ، و تحریم های ایران و جامعه ایرانی در کانادا ، قمپژهامون مانند زندگی در خانه های گران و راننده اتوموبیل های گران قیمت در حالیکه در کافی شاپ و شغل های با حقوق کم مهاجرین رنگین پوست مانند ایرانی ها ،یا ارایشگاه با حداقل حقوق کار می کنیم ، تعداد بالای 5 هزار نفر مشاور املاک ایرانی تبار در حالیکه فروش خانه ها کاهش پیدا کرده است . در نظر گرفتن اینکه در صدد بالایی از کانادا درحدود 15 میلیون نفر منجمله درست بالایی از ایرانی ها این ماه به ان ماه زندگی را می گذرانند .
شاهد بجران های خانواده ، جوانان ، … خواهیم بود زیرا نه نماینده مجلس درست و حسابی داشته ایم که برای جامعه ایرانی کار جدی انجام بدهند وزیر ساخت های اجتماعی درست کرده باشند . نه فعالین سیاسی و اجتماعی متحد و با برنامه داریم ، که بتوانند مشکلی از ده ها مشکل جامعه ایرانی حل کنند .
در ایام نحس کرونا ، بیش از این نمی خواهم تابلوی خاکستری تر برای ایرانیها ی کانادا تصویر کنم . مهمترین راه غلبه این است که متوجه وخامت بحران هویتی و احتلافات جامعه ایرانی و دشمنان داخلی وخارجی آن نظیر حامیان تحریم ، حداقل برای خودمان باشیم .
نوشته دوست
“اقوامم من ساکن کانادا هستند مشاغلی که حقوق بگیر بودن همگی خونه هستند و حقوق میگیرند مشاغل اسیب دیده از کرونا مثل اصناف و فروشگاه ها دوهزار دلار میگیرند
هر روز به تک تک افراد زنگ میزنند و ازشون میخوان خونه بمونند
کتاب و فیلم انلاین هم که مدنظر افراد باشه دراختیارشون قرار میدن
و خیلی خدمات دیگه
حق ترددبه صورت عابر در خیابون ندارن رفت و امد فقط ضروری و فقط با وسیله نقلیه/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *