اولین تلفات دولت محافظه کار داگ فورد ، وزیر اقتصادو کارآفرینی بعلت اعتیاد استعفا داد Doug Ford top minister resigns for addiction

اولین تلفات دولت محافظه کار داگ فورد ، جیم ویلسون وزیر اقتصاد و توسعه و شغل آفرینی بعلت اعتیاد استعفا داد

Doug Ford top minister resigns for addiction Jim Wilson resigns

jim wilson

ایرکانیوز – شنبه 3 نوامبر 2018 – 11 آبان 97 سعید سلطانپور -عصر شنبه  دفتر داگ فورد وزیر محافظه کار انتاریو ، اعلام کرد جیم ویلسون ، وزیر اقتصاد و توسعه انتاریو ، بدلیل برنامه برای ترک اعتیاد ، استعفا کرده است . استعفای جیم ویلسون در پست مهم ، در حالی اتفاق می افتد که وی دیروز در شهر سازینا در مرز آمریکا و کانادا ، تابلوی ، خوش آمد گویی انتاریو  به  سرمایه گذاران ” را با تفاق داگ فورد  پرده برداری کرده بود .

 

 

pc ontario wlecome sign

چیم ویلسون ، نماینده منطقه سیمکو -گری در شمال تورنتو ، جورجین بی بود که از سال 1990 انتخاب شده بود .  این منطقه عمدتا مزارغ و سفید پوستی حساب می شود . جیم ویلسون از حزب نیز کنار گذاشته شده است . این اولین باری نیست که یک سیاستمدار کانادایی و وزیر برای درمان اعتیاد ( عمدتا الکل ) از پست وزارت استعفا می دهد و لی این اولین استعفایی هست که یک نماینده باسابقه از یک شهر کوچک ، خودش اطلاعیه ای صادر نمی کندو استعفایش توسط دفتر ریس دولت اعلام می شود .

 

برادر داگ فورد ، راب فورد شهردار جنجالی تورنتو نیز ، به کراک معتاد بود که باعث خاشیه شدن زندگی سیاسی خانواده فورد شده بود و حتی در انتخابات ریاست حزب محافظه کار و رهبری دولت انتاریو ، نیز وی را رها نکرد.  بنظر می آید ، برکناری جیم ویلسون وزیر مهم و دست راستی داگ فورد ، برای جلوگیری از ضربات بیشتر سیاسی ، قبل از درز آن در رسانه ها توسط دیگر احزاب ، صورت گرفته است .

در هر حال استعفای یک وزیر مهم ، در دولت چند ماهه داگ فورد ، خبر خوبی برای فورد و محافظه کاران نیست .

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *