کابینه سفید پوستی دا گ فورد در انتاریو با درصد بالای اقلیتی Doug Ford White Cabinet in Ontario Ethnic and multiculturalism

کابینه سفید پوستی دا گ فورد در انتاریو با درصد بالای اقلیتی   ?Doug Ford White Cabinet in Ontario Ethnic and multiculturalism

ایرکانیوز – جمعه 29 جون 2018 – 8 تیر 1397

سعید سلطانپور – روز جمعه داگ فورد رهبر حزب محافظه کار انتاریو به عنوان بیست و ششمین نخست وزیر استان ( ریس  دولت انتاریو ) در برابر نماینده فرماندار کل کانادا د رانتاریو ( نماینده ملکه الیزابت  – پادشاه کانادا ) سوگند خورد . داگ فورد 21 وزیر معرفی کرد که از این عده تنها یک وزیر دیوید چو که کره ای کانادایی هست بقیه سفید پوست هستند .

در شهر تورنتو و شهرهای اطراف موسوم به جی تی ای مثلا در شهر ریچموندهیل مایکل پارسا ایرانی تبار و خانم دیسی وای چینی تبار به نمایندگی انتخاب شدند که هردو با رای اقلیت های ایرانی و چینی ، در انتخابشان تاثیر جدی داشت . یا نماینده مارکهاdoud ford white cabinetم از تامیلهای کانادایی – ، . رای اقلیت های قومی در حمایت از محافظه کاران و دوری کردن انها از حزب لیبرال و کاتلین وین که حداقل 5 وزیر اقلیت قومی در کابینه خود داشت ، تاثیر مهمی داشت . در هیچ انتخابات د رکانادا فدرال و انتاریو بدون رای اقلیت ها نمی شود اکثریت پارلمانی را بدست اورد ولی متاسفانه داگ فورد همه کابینه را از سفیدها انتخاب کرده است گه پیام اشتباهی به شهروندان انتاریو منقل می کند.

در تورنتو مهاجران اکثریت را تشکیل می دهند . در شهر مارکهام 40 درصد اقلیت قومی هستند . در برامتون همین طور . در شهر ریچموندهیل چینی ها 28 درصد و ایرانی ها در حدود 20 درصد هستند.

این نگاه برتری سفیدی در سال 2018 در حالیکه که اقلیت های قومی توانایی ها ی سیاسی ، اقتصادی ، کار افرینی و خلاقیت ، و تلاش و خدمات به همه عرصه های انتاریو از بهداشت ، اموزش و پرورش و دانشگاه ها  ،از مهندسین در کارخانه ها و نیروی کار و سرمایه در ساخت و ساز ، خود را ثابت کرده اند ، باید تغییر کند .

بدون وجود وزرای اقلیتی در کابینه داگ فورد نمی توان برای بهبود و پیشرفت انتاریو کار جدی انجام داد زیرا اقلیت های قومی دیگر سیاهی لشگر نیستند که فقط پای صندوق های رای برای برنده شدن یکی و باختن دیگری ، در انتخابات ازاد مشارکت کنند .

داگ فورد بایستی اشتباه خودش را هر چه سریعتر تصحیح کند . هر چند فورد نشان داده است که با رسانه ها مانند ترامپ چندان میانه ای ندارد و اسب خودش را خواهد راند . اینکه امین مقصودی ایرانی تبار دست راست وی ، این نکات مهم را که از چشم رسانه اقلیتی دیده می شود را به فورد منتقل می کند .   امیدواریم .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *