خبر فوری -جاستین ترودو ،سفیر کانادا د رچین را اخراح کرد . Justin Trudeau fires ambassador to China after remarks on Huawei case

خبر فوری -جاستین ترودو ،با تجربه ترین عضو تیم دولت لیبرال را هم تحمل نکرد . خراج جان مک کالوم سفیر کانادا در چین توسط ترودو بدلیل اظهاراتش در مورد دستگیری مدیر #هواوي که با حرف ترودو همخوانی نداشت.

Justin Trudeau fires ambassador to China after remarks on Huawei case
John McCallum had said Meng Wanzhou could make a strong argument against being sent to the US
ایرکا – شنبه 26 ژانویه 2019 – 6 بهمن 97

mccalun china

سعید سلطانپور – تورنتو – حان مک کالوم وزیر مهاجرت ، جاستین ترودو قبل از انتضاب به سفارت در چین بود . وی قدیمی ترین و بانجربه ترین عضو سیاسی لیبرال از دورن ژاگ کریتین نخست وزیر قدیمی لیبرال محسوب می شود . مک کالوم که برای تشریح وضعیت رابطه چین و کانادا  به نمایندگان مجلس ،بعدا از دستگیری خانم متگ مدیر مالی هوا وی به اتاوا آمده بود ، در مصاحبه ای گفت که خانم منگ ، استدالات قانونی مجکمی برای رد شدن تقاضای استردادش توسط آمریکا را دارد . این در حالی بود که ترودو و وزیر امور خارجه وی ، فریلند ، هردو صحبت از قانونمداری دستگاه قضایی کانادا کرده بودند . جان م کالوم روز 5 چهارشنبه ، گفت که وی منظورش را اشتباهی گفته است .   روز جمعه جان مک کالوم در مصاحبه با روز نامه ای در شهر ونکوور گفت که اگر آمریکا ، تقاضای استرداد منگ را دنبال نکند ، برای کانادا خیلی خوب خواهد شد .   جان مک کالوم همچنین از خشمگین بودن ،ریس جمهور جین در مورد دستگیری منگ توسط کانادایی ها ، بطور علنی صحبت کرد .   جان مک کالوم همسرش چینی است و سالها نماینده مجلس از منطقه چینین نشین مارکهام انتاریو در اتاوا بود .  وی رابطه خوبی با چینین ها داشت .

ترودو در حالی سفیر ر اخراج کرد که چند روز قبل در برابر تقاضای اخراج وی توسط رهبر جرب محافظه کار – شی یر- از وی دفاع کرده بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *