سی سال زندان برای رشوه خواری 3 میلیون دلاری محمود خاوری Iran Sentences Fugitive banker Khavari To 30 yrs Prison In Absentia

سی سال زندان برای رشوه خواری 3 میلیون دلاری محمود خاوری   Iran Sentences Fugitive banker Khavari To  30 yrs Prison In Absentia

چرا علی احساسی نماینده لیبرال مجلس کانادا  سکوت کرده است ؟

Why Liberal MP Ali Ehsassi Is silence on Mahmoud Khavari issue while he was active in Harper Era

اخبار ایرانیان کانادا – ایرکانیوز- irca News- شنبه 9 دسامبر 2017 – 18 اذر 96

رئیس دادگاه های انقلاب تهران:

محکومیت خاوری به 30 سال حبس و رد مال

موسی غضنفرآبادی در گفتگوی اختصاصی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: محمودرضا خاوری به حکم دادگاه انقلاب به 20 سال حبس برای اخلال در نظام اقتصادی کشور, 10 سال حبس برای اخذ رشوه و پرداخت جزای نقدی محکوم شده است.
وی با اشاره به اینکه مدیرعامل وقت بانک ملی به رد مال و انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم شده است، تاکید کرد:حکم صادره غیابی و قابل تجدیدنظر خواهی در مراجع قضایی است.
محمودرضا خاوری مدیر عامل وقت بانک ملی که در پرونده اقتصادی موسوم به فساد 3 هزار میلیاردی، در سال 90 از کشور خارج و در حال حاضر در کانادا ساکن است.
دادگاه غیابی خاوری با اتهامات اخلال در نظام اقتصادی کشور و اخذ رشوه 30 آبان در دادگاه انقلاب برگزار شد و متهم هیچ وکیلی را هم معرفی نکرده بود.
همزمان با دادگاه شایغه قتل خاوری از طرف یک سایت در ایران مطرح و در فضای مجازی بسرغت  اشتراک گذاشته شود .
دولت محافظه کار کانادا -هارپر با کسب اطلاعات امنیتی از خاوری ، شهروندی وی را لغو نکرد . علی احساسی نماینده فعلی مجلس کانادا از جزب لیبرال و از مجله ای که خاوری در انجا یک خانه داشت ؛ در دوران محافظه کارها بشدت دنبال اخراج وی بود ولی از زمان به قدرت رسیدن دولت اکثریتی لیبرالها در اکتبر 2015 در این مورد سکوت کرده است.   علی اجساسی عضو کمیته مهاجرت مجلس می باشد .  سکوت معنی دار علی احساسی در این زمان و هیچان های وی د ر دوران محافظه کاران ، سیاسی کاری نمایندگان را پررنگ تر می کند .
علی احساسی - سمت راست و جیسون کنی وزیر مهاجرت هارپر سمت چپ - اتاوا - سال 2015 - عکس " سعید سلطانپور
علی احساسی – سمت راست و جیسون کنی وزیر مهاجرت هارپر سمت چپ – اتاوا – سال 2015 – عکس ” سعید سلطانپور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *