سیاست مداران و آقا زاده های فاسد Political corruption -Ukraine

سیاست مداران و آقا زاده های فاسد
سعید سلطانپور –
4 اکتبر 2019 – 15 مهر 98
stop corruption
Political corruption -Ukraine /فساد مالی سیاستمداران کاخ سفید ، اکراین فاسد ترین کشور دنیا از نظرفساد و رشوه ، سکوت معنی دار جاستین ترودو نخست وزیر لیبرال و کریستیا فریلند ، وزیر امور خارجه لیبرال کانادا ، از متحدین دولت فاسد اکراین .
چند روز ی است که گند مکالمه ترامپ با ریس جمهور کمدین ،اکراین ، Volodymyr Zelensky ولادیمیر زلنسکی ،در امده است . ترامپ از ریس جمهور خواسته بود اگر کمک مالی امنیتی کاخ سفید را می خواهی باید در مورد شرکت نفتی که پسر جوبایدن ( معاون اوباما ) ، عضو هیت مدیره آن است ، تحقیق کند . شرکت بوریزما هلدینگ Burisma Holdings, اکراین
با رسانه ای شدن آقا زاده جو بایدن ، وضعیت بایدن که نامزد اصلی دمکراتها برای ریاست جمهوری 2020 است ، نیز به خطر افتاده است . جمع اوری کمک مالی برای وی بد شده است . ترامپ قصد دارد که دوره دوم برنده شود . فردی که در هنگام مکالمه ترامپ انجا بوده است ، خبر را درز داد . دمکراتها هم فرصت را غنیمت شمردند و استیضاح ترامپ را کلید زدند . دمکراتها می گویند نباید از دولتهای خارجی علیه مسایل سیاسی آمریکا کمک گرفت که با شرایط استیضاح برقراری است .
ترودو – هارپر – اکراین
ترودو از زمانی که در اکتبر 2015 به قدرت رسید ه است همچنان سیاست هارپر محافظه کار در مورد حمایت بی قید و شرط از اکراین را پیش گرفته است .
برای آنها که دانش سیاسی بین المللی و کانادا را ندارند ، شاید فریب ترودو – فریلند را بخورند که حمایت دولت کانادا از اکراین علیه روسیه ، مسایل حقوق بشری و الحاق شبه جزیره کریمه ، است . در حالیکه یکی از دلایل حضور کانادا در اکراین ، منافع نفتی های آلبرتا هست که قصد داشتند در زمان هارپر ، خطوط لوله نفتی جدید در کانادا احداث و جایگزین گاز و نفت روسیه به اکراین باشند . چیزی که هارپر در کسب آن شکست خورد و بدین دلیل نفتی ها حمایت خودشان را از هارپر به ترودوی لیبرال در انتخابات 2015 گرداندند .
فساد عمیق آقازاده ها در ایران ، دلیلی برای چشم بستن روی فساد سیاستمداران کانادا نباید باشد . سکوت ترودو در جریان اکراین گیت ، از نظر سیاسی شاید درست باشد ولی نمی شود مدیر شرکت ارتباطاتی هواوی چین را بدرخواست کاخ سفید به بهانه نقض تحریم های آمریکا علیه ایران ، دستگیر کرد و بحران سیاسی در روابط دو کشور چین و آمریکا و زیان های اقتصادی به کانادا ، بوجود آورد ولی در حوزه اکراین و کاخ سفید ، هیچ موضعی نگرفت .
اکثر سیاستمداران دنیا ، سلامت اخلاقی و مالی ندارند. فرق نمی کنه ایران باشد یا کانادا یا آمریکا . شاید رای دهنده معمولی ، برایش این مسایل شناخته نشده باشد ، ولی برای فعالین سیاسی و یا طیف دانشجو ،دانشگاهی باید مهم باشد . کلام آخر ، وقتی عضو حزب شدی مجبوری روی دو گانگی ها و بی اخلاقی های سیاسی چشم پوشی کنی .
 
 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *