رامین فرجی ، استادجوان کالج ، کاندید منطقه یورک از شهر ایرانی نشین ریچموندهیل Ramin Faraj , Regional council candidate , Richmond Hill

رامین فرجی ، استادجوان کالج  ، کاندید منطقه یورک از شهر ایرانی نشین ریچموندهیل –انتاریو

 Ramin Faraj , Regional council candidate , Richmond Hill

سعید سلطانپور – ریچموند هیل-

ایران استار – 5 شنبه 28 آگوست 2018 – 6 شهریور 97- ایرکانیوز

 

گفت و گویی در صبح دوشنبه با رامین فرجی در نقاط مختلف شهر ریچموندهیل داشتم ، رامین فرجی در انتخابات 22 اکتبر 2018 شهرداری های انتاریو ، به عنوان نامزد منطقه یورک ( یورک ریجن ) از شهر ایرانی نشین ریچموندهیل مشارکت دارد . ، حسابدار و استاد یار جوان کالج جورج براون  است که از 12 سالگی همراه با خانواده به کاناداآمده است و سالها هست که همراه با خانواده اش در ریچموندهیل زندگی میکند .وی اکنون با همسرش ساکن ریچموند هیل است .

رامین فرجی  ، به مسایل شهرو مشکلات عدیده آن و بی برنامگی در طی 10 سال شهرداری آشنا هست و برای آن برنامه های مدون و قابل اجرا دارد . پای صحبت های رامین می نشیینم .

IMG_0020

سعید :  رامین از خودت بگو

رامین فرجی : من بیست و خورده ای سال هست که در شهر ریچموندهیل زندگی می کنم .  وقتی ما به این شهر امدیم ، جمعیت شهر80هزار نفر بود . حالا شده 202 هزار نفر و طی چند سال آینده به 230 هزار نفر می رسد . می توانیم کارها را بهتر انجام بدهیم . باید سرویسهای بهتری را به شما انجام بدهیم .

سعید : چی شد تصمیم گرفتی وارد انتخابات شهرداری ها بشوی .

رامین فرجی : در 20 سالی که دراین شهر زندگی می کنم ، دیدم که منطقی نبوده است. کسب و کارهای زیادی بودند که شهر را ترک کردند . هیچ دانشگاه و یا کالجی در این شهر نیامده است . یکی از شاخص های شهر مدرن و جامع ، داشتن مراکز آموزش عالی هست که ما محروم هستیم . شورای شهر ریچموندهیل در این موارد تلاشی نکرده است . من با اعضای شورای شهر در این سالها در تماس بودم و برای اجرایی شدن برنامه ها ، تلاش می کردم و لی کمتر گوش شنوایی بود.به همین دلیل مصمم شدم استین را بالا بزنم .  که به عنوان نامزد شورای شهر – منطقه یورک – در ماه مه  ثبت نام کردم  و از آن زمان  در زدن خانه های ساکنین  و شنیدن نظرات و خواستها و مشکلا ت مردم را از نزدیک  ، اغاز کردم وتا بحال چند هزار خانه را در زده ام .  می خواهم این ریچموند هیل ، هر بار بهتر از قبل برای همه ساکنین آن باشد و زندگی راحت تری داشته باش.

 

سعید : ما الان در خیابان میجر مکنزی و 404 هستیم ، تعمیر و بازسازی خیابانها در تابستان ، مشکلات فراوانی برای ساکنین ایجاد کرده است . برنامه ات  چیه ؟

IMG_0041

رامین فرجی :  الان بازسازی و اسفالت ، چند خیابان لسلی ، بی ویو  و یانگ در شهر همزمان انجام می شود . باید برنامه ریزی باشد که خیابانها با فاصله زمانی و سرعت بیشتری ، اسفالت شوند. خیابان بی ویو ، شمال الگین میلز برای تعریض خیابان  دو سه کیلومتری تا استافیل رد ، بیش از یک سال جاده ، یک خطه بود که مشکلات فراوانی برای مردم ایجاد کرده بود . شهرداری باید کنترل خاصی داشته باشد . باید  اطمینان پیدا بکنیم ، چه ساعاتی تردد در چه مسیر هایی بیشتر است ، و د ران ساعت ، جاده سازی دران مسیر انجام نشود. در برخی از استانها ، این وظیفه مقاطعه کاران ( کانتراکتورها ) هست که مطالعه ترافیکی را بکند. و در صورت تخلف ، جریمه می شوند . من به عنوان نماینده مردم در شورای شهر به شما اطمینان می دهم که وظیفه خودم می دانم که مقاطعه کاران در شهر ریچموند هیل را در این موارد نظارت و کنترل کنم . کاری که در این ده ساله غفلت شده است .

 سعید: برنامه ات راجع به حمل ونقل شهری ( اتوبوسرانی ) چی هست ؟

رامین فرجی : الان که در خیابان میجر مکنزی هستیم ، شاهد ترافیک هستیم . مسلما د رآینده ساخت و سازهای زیادی دراین خیابان انجام خواهد شد . بنابراین باید  از حالا فکرتردد ماشین ها و مردم بود .

الان این خیابان باید تعریض بشود  . باید پیاده رو ها رویش کار بشود . باید با مردم در تماس نزدیک باشیم .  با مشارکت آنها این توسعه انجام بگیرد . متاسفانه شهردار ، سیاست و برنامه منسجمی نداشته است .

سعید: الان در خیابان میجر مکنزی درکنار ایستگاه قطار در سرخیابان نیو کریک هستیم . خط دوچرخه سوار ها وجود ندارد .. د راین 20 ساله  شهردار دست رو دست گذاشته است . وقتی خط دوچرخه سوار بود ، رانندگان هم در طی این مدت که عجله کمتر بود وزندگی سرعت کمتری داشت ، با دوچرخه سوارها تعامل می کردند . الان این تطابق خیلی سخت تر است . کند عمل کردن شهرداری تورنتو در خط دوچرخه ، عملا باعث شده هفته ای یک دوچرخه سوار زخمی و یا کشته بشود.

رامین فرجی:  دوچرخه ، یک مبحث محیط زیستی هم هست .  باید مطمئن شویم که خطوط دوچرخه ، ایمن باشد . مثل برخی از کشورهای اروپایی ، بخشی از پیاده رو ، خط کشی شود .

 سعید : بدون آموزش نمی توان توقع داشت که قوانین راهنمایی رانندگی به درستی اجرا شود . درست است که هوای کانادا سرد است و عملا 6 ماه امکان استفاده از دوچرخه کم است . ولی من در این شهرداری هیچ برنامه آموزشی دراین 20 سال ندیده ام .

رامین فرجی : فرهنگ سازی بخش مهمی است .   دوچرخه سواری  هم یک ورزش برای سلامتی است   هم پولی برای اتوبوس و پارکینگ نمیدهی . ولی حتما باید ایمن سازی هم شود .  هم برای دوچرخه سوارها و هم رانندگان اتوموبیل . مردم را باید تشویق کنیم به استفاده از دوچرخه . به نفع همه ما ست .

سعید : نظرت راجع به میراث فرهنگی چیه ؟ یکی از موانع اصلی در بازسازی ، شهر ریچموندهیل عدم تعریف جامع است .

 

رامین فرجی: مهم است انچه که میراث فرهنگی شهر ریچموندهیل است ، نگهداری شود .ولی اگر میراث فرهنگی است باید شهرداری از ان مراقبت کند .  باید ترکیبی از بناهای قدیمی و مدرن مانند مرکز شهر تورنتو ، باشد ، این دو باید درکنار هم باشند . از گذشته باید درس بگیریم و لی باید به آینده نگاه کنیم و به آن سمت حرکت کنیم .  باید در مرکز شهر ریچموندهیل در خیابان یانگ ( بالای میجر مکنزی ) نوسازی انجام شود . پارکینگ ساخته شود . باید مردم در دان تان ریچموندهیل  تردد کنند و از نزدیک هم از بناهای قدیمی لذت ببرند و هم از امکانات بناهای نوساز و شاخص . شهرداری باید جنگ و ستیز با مالکان خیابان یانگ را متوقف کند و در عوض با آنها و مردم شهر برای تغییر چهره شهر و جذب مردم ، عمل کنند . دان تان ریچموندهیل و خیابان یانگ باید مرکز جذاب و مرکز خرید ، باشد . متاسفانه فرصت های چند ساله از دست رفته است .

 سعید :  برنامه ات  برای اجرایی شدن خط مترو به ریچموندهیل چیه ؟

رامین فرجی :من خیلی متاسفم  که حمل و نقل عمومی در شهر ریچموندهیل وجودندارد . نمی شود با مالیات خانه های مردم هر کاری دلمان می خواهد بکنیم . 78 درصد مردم ریچموندهیل روزانه برای کار و زندگی شهر را ترک می کنند . باید کاری کرد که مترو به شهر بیاید . باید کار در خود شهر ریچموندهیل ایجاد کرد .برای  شرکتهای بزرگ  تسهیلات قایل شد تا در ریچموندهیل سرمایه گذاری کنند .  در سالهای آینده مترو تا های وی شماره 7 بیشتر نخواهد آمد . برای کشیدن مترو به شهر ریچموندهیل نیاز به برنامه ریزی هست .من به عنوان نماینده مردم ، در تمامی مراحل برای اوردن خط مترو به ریچموندهیل در شهرداری و در تماس با دولت انتاریو و فدرال تلاش می کنم .

 سعید:

چه کاری برای جامعه ایرانی می توانی بکنی اگر شورای شهر انتخاب بشوی .جامعه ایرانی در شهر ریچموندهیل هم از نظر مالی و هم از نظر تعدادی می تواند چندتا شورای شهر انتخاب کند . ما در استان و فدرال نماینده داشتیم ولی در سطح شهرداری ها و تراستی مدارس ، ایرانی نداشته ایم که ضعف جدی محسوب می شود .   

رامین فرجی :  در مدت کوتاهی که ایرانیها مهاجرت کرده اند ، از نظر سیاسی به دستاوردهای خوبی رسیده ایم . شهرداری بنظر من از همه جا مهمتر است برای اینکه روی زندگی روزمره ما تاثیر دارد .  ترافیک روزانه شهری ، برف روبی  خیابانها و کوچه ها که خودش معضلی شده است ، مالیات خانه ها که هر سال گرانتر می شود .  کارهایی که من می خواهم بکنم برای همه مردم شهر هست که بخش مهمی از آن ایرانیها هستند .  ولی به جامعه ایرانی این قول را می دهم که نماینده خوبی برای آنان باشم. و نماینده درستی از جامعه ایرانی در شهرداری باشم . ما ملیت درس خونده ای هستیم می توانیم کمک زیادی  به بهتر و زیباتر شدن شهر بکنم . ما باید این شهر را بسازیم .   

 سعید : جامعه ایرانی  چه کمکی می تواند به تو بکند که صدای مردم شهر بهتر شینیده شود .

رامین فرجی :  من تنها ایرانی در بخش عضو انجمن منطقه ای هستم . دو تا عضو منطقه ای انتخاب می شوند . دوتا نماینده قبلی خودشان را بازنشسته کردند .   من از دوستان می خواهم که اگر سوالی دارند از من بپرسید . وقتی از توانایی ها ی من و برنامه های من راضی شدند ، من را به دوستان و فامیل هایشان در شهر ریچموندهیل ، معرفی کنند .  حرف افراد بهترین تبلیغ هست . 

تلفن من 9053920001 هست

سایت من raminfaraji.com هست

من می خواهم برای مردم کار بکنم . نیاز به کمک شما دارم . سابقه اجتماعی و تحصیلاتی و کار من ، تضمین خوبی برای اعتبار برنامه های من هست .

 

IMG_0013 IMG_0014 IMG_0015

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *