هو شدن رهبر حزب محافظه کار کانادا در جلسه بومیان (سرخپوستان ) کانادا Scheer Booed By Chiefs

رهبران بومی ( سرخپوستان ) کانادا ، رهبر حزب محافظه کار را هو کردند

Conservative Leader Scheer Booed By Canada Chiefs . Scheer could not  make one PC policy been changed since  Harper Era

ایرکانیوز – سعید سلطانپور – 5 شنبه 6 دسامبر 2018 – 15 آذر 97

Tim Fontaine/CBC)

pc scheer - afn

دیدار اندره شیر ، رهبر حزب محافظه کار کانادا با رهبران بومی کانادا – جولای 2017

اندره شیر ، رهبر حزب محافظه کار کانادا روز جمعه در هتل وستون ، اتاوا در جلسه رهبران بومی کانادا سخنرانی کرد . وی در اولین  پرسش و پاسخ ، در برابر یک سوال که شما چه فرقی با رهبر قبلی حزب محافظه کار کانادا ( ستفان هارپر ) داری . یک سیاستی را که در زمان رهبری شما ، تغییر کرده است را نام ببر.   اندره شیر ، گفت من از شما ها می خواهم که کمی تحمل داشته باشید تا ما برنامه انتخاباتی حزب در سال 2019 را اعلام کنیم .   در این موقع بسیاری از حاضرین ، اندره شیر را هو کردند .  وی اضافه کرد که ما در انتخابات گذشته ، حمایت شما را نداشتیم و در برخی از حوزه ها شکست خوردیم . ما می خواهیم این سیاست را اصلاح کنیم.

رهبر حزب ان دی پی – جگمیت سینگ و رهبر حزب سبز – الیزابت می نیز در این جلسه حضور داشتند و سخنرانی کردند .

روز سه شبنه هم جاستین ترودو ، سخنرانی کرد و گفت که دولت وی از اینکه درمورد لوله نفتی بریتیش کلمبیا به آلبرتا ، با بومیان مشورت نکرده است ، اشتباه کرده است .

روابط با بومیان کانادا همواره یکی از مشکلات دولت های استانی و فدرال بوده است . عدم اتحاد بومیان ، پراکندگی آنها ، عدم درک درست از شرایط سیاسی و زیاده خواهی برخی از رهبران قبیله ها که حقوق های چند صد هزار دلاری برای یک قبیله چند صد نفری دریافت می کنند ، و عدم حسابرسی آنها ، خودکشی حوانان ، بیکاری و کمبود آب بهداشتی و بالا بودن قیمت مواد لبنی و میوه ، از مشکلاتی هست که در این سه دهه ، شاهد آن بوده ام . هر ازگاهی ، دولتها یک عکس یادگاری با بومیان می گیرند و بعد مشکلات آنها فراموش می شود . در زمان هارپر ، تلاش زیادی برای واگذاری معادن و منابع منطقه بومیان به شرکتهای خصوصی انجام داد که باعث تیره شدن رابطه بین بومیان و دولت فدرال شد . دولت هارپر ، از بومیان بخاطر بدرفتاری و سو استفاده جنسی از کودکان در مدارس مسیحی – دولتی در چند دهه پیش معذرت خواهی کرد . در زمان ترودو ، غرامت به بازماندگان مدارس بومی پرداخت شد . کودکان بومی از خانواده هایشان بزور جدا شده و به مدارسی که تحت مدیریت کلیسا و بودجه دولتی بود ، منتقل شدند . دهها کودک مردند و به دهها کودک تجاوز جنسی شد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *