دستگیری خشن ، جوان با آتیزم، بخاطر اسلحه پلاستکی توسط پلیس تورنتو Toronto man with autism ‘traumatized’

ذاکره رضایی میگوید پسرجوانش را که آتیزم دارد ، پلیس تورنتو  با خشونت برای اسلحه اسباب بازی دستگیر کردند ، که باعث وحشت وی شده است .

Toronto man with autism ‘traumatized’ after police tackle him over toy gun

ایرکانیوز به نقل از سی تی وی – چهارشنبه 14 نوامبر 2018 – 23 آبان 97

ذاکره رضا یی می گوید یشنبه شب ، چند پلیس پسر 20 ساله اش ، در خانه را موقع شام خوردن زدند و سراغ رضا حسنی  گرفتند  وقتی رضا به دم در آمد ، روی وی ریختند و وی را روی زمین خواباندند .  . در دست این جوان که آتیزم دارد ، اسلحه اسباب بازی بوده است . خانم رضایی می گوید هرچقدر گفتم این بچه نیاز به مراقبت ذارد  ،ولش کنید ، گوش نکردند . روی زمین خواباندند .   رویا امیری ، مدد کار که در زمان حادثه در منزل حضور داشته است می گوید ” حادثه  وحشتناکی بود.    تو دهن رضا هنوز لقمه کباب بود که روی زمین انداختندش .

ذاکره رضایی می گوید وی یک اسباب بازی قرمز برای رضا خریده بود و انرا د رماشین  در راه خانه ، به وی داده بود . رضا هم انرا باز کرده بود  . یک شهروند به پلیس در مورد اسلحه گزارش داده بود . رضایی می گوید پلیس بعدا اجازه داد که رضا به اتاقش برود و انچا دراز بکشد ولی هیچ کدام معذرت خواهی نکردند . خانم رضایی خواهان معذرت خواهی پلیس می باشد .  پلیس می گوید خانواده رضایی می توانند در این مورد شکایت کنند .

ایرکانیوز- پلیس حرفه ای در عین حالی که برای حفظ جان شهروندان ، هیچ ریسکی را نباید بپذیرد ولی در عین حال باید ، هوشیارانه و حرفه ای تر عمل کند . این در حالیست که تورنتو با 89 مین قتل که اکثر آنها با اسلجه اتفاق افتاده است به رکود سال 1991 خود رسیده است و آمار تیراندازی افزایش چشمگیری داشته است . پلیس تورنتو برای ارتباط نزدیک تر و بهتر با شهروندان ، در صورت اشتباه باید معذرت خواهی کند. بی اعتنایی ، تنها به بی اعتمادی بین پلیس و شهروندان بخصوص اقلیتی دامن می زند ،که به نفع امنیت جامعه نخواهد بود .

CTVNews.ca Staff
Published Tuesday, November 13, 2018

A Toronto family is demanding an apology from police after a man with autism was tackled by several officers because someone reported seeing him holding a plastic toy gun in a car.

Zakiyeh Rezaee told CTV Toronto’s Tracy Tong in an exclusive interview that several officers barged into the home where she lives with her 20-year-old son on Saturday night and jumped on top of him.

“I keep saying, please leave him alone, he has special needs, leave him alone,’” Rezaee recalled.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *