سر درگمی سیاست خارجی ترودو Trudeau failed Foreign policy

سر درگمی سیاست خارجی ترودو

  Trudeau failed Foreign policy

سعید سلطانپور – تورنتو – سه شنبه 21 مه 2019 – 31 اردی بهشت

98
کم کم داره باور می شم کانادا را هم امام زمانشان اداره می کند . امروز صبح کریستیا فریلند وزیر امور خارجه بی سواد لیبرال کانادا در مترو مورنینگ مصاحبه می کرد . صحبت از چین و دستگیری دو کانادایی باتهام امنیتی شد. گفت ترودو به مقامات کانادایی تلفن کرد ه، گفت نه ما یک هیت فرستادیم . راب الیفانت نماینده تورنتو رفته چین .
توییت کردم ، راب الیفانت کشیش هم جنس گرا را فرستادید چین کمونیست برای مذاکره که هم با مذهب و هم با هم جنس گرایی موضع دارد . اقای ترودو کاشکی سفیر ( جان مک کالوم ) را اخراج نمی کردی . مک کالوم قلق چینی ها را خوب می دانست . خوب هم ازمنافع کانادا دفاع می کرد. برای ترود نوشتم در سیاست جای تکرار اشتباه نیست .چقدر شما اشتباه می کنی . الان ما با 6 کشور مهم درحوزه های مختلف مشکل داریم . اولی با آمریکا و ترامپ سر نفتا و تعرفه ها – دومی با روسیه سر اکراین و نفت و گازش ، سومی با ایران ، بخاطر اسراییل ، چهارمی با عربستان بخاطر توییت خانم وزیر ، پنجم با چین دومین شریک تجاری کانادا ، ششمی ، با فیلی پین بخاطر 60 کانتینر زباله آلوده که 6 سال هست انجا هست . فیلی پین ، تهیه کننده پرستار بچه برای سفیدهای طبقه متوسط و پولدار با قیمت بسیار ارزان و پرستار در کانادا هست .
ایران و عربستان که کشورهای مهم اقتصادی و سیاسی در خاورمیان هستند .
مجید جوهری و علی احساسی جوابی به
دارند . کسی ما را در صحنه بین المللی جدی نمی گیرد . در ضمن راب الیفانت نماینده دان ولی غربی ازحامیان جنگ طلب مجاهدین بود . راب الیفانت رابطه خوبی با علی احساسی دارد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *