رسوایی شرکت فرماندار کل میلیاردر انتاریو – نماینده ملکه انگلیس -در فیکس کردن قیمت نان برای 14 سال Loblaw, George Weston under fire for bread price-fixing scheme response

رسوایی  شرکت لابلاز- منعلق به   فرماندار کل ( سابق )  انتاریو – نماینده ملکه انگلیس -در فیکس کردن قیمت نان برای 14 سال Loblaw, George Weston under fire for bread price-fixing scheme response

 Lobalws and Weston bread belong to Weston Family – Ontario billionaire . Mrs. Hilary Weston was governor General of Ontario from 1997 to 2002.

Governor General of Canada is rep of Queen of England as top of Canada political system

ایرکانیوز- Irca News_ اخبار ایرانیان کانادا – یک شنبه 24 دسامبر 2017- 3 دی 96

سعید سلطانپور – سوپر مارکتهای زنجیره ای لابلاس در این هفته با پذیرش فیکس کردن قیمت نان در شهر تورنتو و شهرهای تورنتو ،برای 14 سال  با استفاده از سوراخ های قانونی از محاکمه و مجازات گریخت . نان در کانادا اصلی ترین غذای اکثریت مردم محسوب می شود . خانواده وستون صاحب بزرگترین تولید کارخانه نان ماشینی در تورنتو ( وستون –  و واندر ) می باشند . انها در این 14 سال میلیونها دلار از مردم اضافه تر پول گرفته اند .

، فروشگاه زنچیره ای مواد خوراکی لابلاز  و پوشاک جورج وستون متعلق به خانواده وستون ایرلندی تبار هست که در سال 1974 به کانادا مهاجرت کرده اند . همسر جورج وستون خانم هیلاری که مدیر فروشگاه های لباس هالت رفنیو هست از سال 1997 تا 2002 نماینده ملکه انگلیس در استان انتاریو منصوب شده بود .رسانه های کانادا در مورد خانواده سلطنتی انگلیس و نمایندگان انها در کانادا خبرهای منفی را پوشش نمی دهند . در این مورد هم هیچ اشاره ای به ارتباطات سیاسی این خانواده با باکیننگهام پالاس و دولت انتاریو نکرده اند .

 

Galen-and-Hilary-Weston-1LOBLAWS

لابلاس کارت خرید 25 دلاری برای چبران این گرانی پیشنهاد کرده است . اما یکی از فعالین مبارزه با فقر در تورنتو می گوید این مبلغ کم است و باید خیلی بیشتر از اینها را به بانک غذا برای کمک به هزاران خانواده کم درامد انتاریو بدهد . یک ذفتر وکالت  هم در انتاریو یک میلیارد دلار از طرف عموم علیه لابلاز شکایت کرده است .

لابلاز می گوید همه کمپانی ها ی بزرگ در فیکس کردن شریک بودند ولی سوبیز و مترو می گویند علیه لابلاز بخاطر این تهمت اقدام قانونی انجام خواهند داد و انها در فیکس کردن قیمت ها مشارکت نداشته اند .

فیکس کردن قیمت د رکانادا و امریکا به عنوان مانع رقابت  سالم تجاری می شود و حرم مجسوب می شود .

SAEED SOLTANPOUR/  IRCA NEWS

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *