جاستین ترودو قاضی سفید پوست دیگری را در کشور مهاجرین اقلیتی در دیوان عالی کانادا منصوب کرد Another white judge in Canada Supreme court

جاستین ترودو  قاضی سفید پوست دیگری را در کشور مهاجرین اقلیتی در دیوان عالی کانادا منصوب کرد Another white judge in Canada Supreme court

ایرکانیوز- irca News- اخبار ایرانیان کانادا – چهارشنبه 29 نوامبر 2017 – 8 آذر 96

سعید سلطانپور -جاستین ترودو نخست وزیر لیبرال کانادا مانند همتای محافظه کارش استفن هارپر قاضی شیلا مارتین را به عنوان نفر جدید در دیوان عالی کانادا منصوب کرد .

خانم شیلا مارتین از ایالت البرتا از سال 2005 قاضی دادگاه بوده است . جاستین ترودو در حالی این روزها پی در پی از بومیان کانادا و همجنس گرایان بخاطر تبعیض در گذشته معذرت خواهی می کند در حالیکه جمعیت شهرهای بزرگ کانادا  تعداد مهاجرین رنگین پوست از تعداد سفید ها بیشتر شده است .

shila martin

چگونه می شود سیستم قضایی عادلانه در سال 2017 داشت وقتی  تمامی اعضای دیوان عالی کانادا سفید هستند . برای درک درست از روح قانون نیاز به اشنایی با فرهنگ های مختلف و دیدگاه رنگین پوست ها و اقلیت ها ی کانادایی هم هست .

گمان زنی ها ی درمورد انتصاب یک قاضی بومی زن  می رفت ولی به بهانه اینکه قاضی باید دو زبان انگلیسی و فرانسه را بلد باشد ، وی به شیوه کهنه انگلیسی قانونی کنار زده شده است .

علیرغم ادعاهای نخست وزیر ، تصمیم گیری های اصلی سیاسی اقتصادی کانادا در  دست سفیدهای انگلو ساکسون متمرکز هست .  جاستین ترودو فرصت طلایی برای تصحیح سیستم قضایی کانادا را از دست داد. زیرا تا زمانی که قضات استعفا ندهند فرد دیگری را نمی توان جانشین انها کرد .

سخنان ترودو با عملش تفاوت اشکاری دارد .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *