زمان بازگشایی سفارت کانادا فرا رسیده است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

عوض حیدرپور :زمان بازگشایی سفارت کانادا فرا رسیده است
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اوتاوا از قطع رابطه با تهران ضرر کرده است و به نظر می رسد که دیگر زمان بازگشایی سفارت فرا رسیده است.

ایرکانیوز – خبرگزاری خانه ملت – یکشنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۵ 3 آوریل 2016 –

عوض حیدرپور با اشاره به اظهارات اخیر وزیر امور خارجه کانادا در خصوص برقراری ارتباط با تهران، گفت: وزیر امور خارجه کانادا تاکید داشته که قطع رابطه با ایران به ضرر اوتاوا تمام شده، حقیقت موضوع این است که پتانسیل هایی که در نظام جمهوری اسلامی که چه در بازار اقتصادی چه در حاکمیت، ظرفیت ها ارزنده است که دولت کانادا به آن واقف است.

نماینده مردم شهرضا در مجلس نهم با اشاره به حوادثی که باعث شد کانادا سفارت خود را در تهران ببندد، اظهار داشت: پیش از این اتفاق اوتاوا به خوبی از ظرفیت های جمهوری اسلامی بهره مند بود. اما با بسته شدن سفارت و قطع ارتباطشان ضرر کردند.

وی ادامه داد: وزیر امور خارجه کانادا استفن دیان نیز به زیان بار بودن قطع رابطه اذعان داشت بنابراین به نظر می رسد آنها هر چه زودتر موضوع بازگشایی سفارتشان درایران را پیگیر خواهند کرد.

این نماینده با بیان اینکه بازگشایی سفارت به نفع تهران و اوتاوا تمام خواهد شد، تاکید کرد: از آنجایی که تعداد قابل توجهی از شهروندان ما در کانادا زندگی می کنند اگر ارتباط فرهنگی، اقتصادی و سیاسی برقرار شود، قطعا تسهیلاتی برای شهروندان ایرانی فراهم می شود.

حیدپور عنوان کرد: بنابراین با برقراری ارتباط بین تهران و اوتاوا، هم کانادا از ظرفیت های گسترده ایران بهره مند می شود و هم ایرانی های مقیم کانادا وضعیت شان مناسب خواهد شد.

وی گفت: ایران از برقراری ارتباط با کانادا استقبال می کند و از آنجایی که خود آنها سفارتشان را بستند انتظار می رود در خواست بازگشایی آن را هر چه زودتر به مسئولان وزارت امور خارجه ایران اعلام کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کانادایی ها درخواست بازگشایی سفارتشان را در رسانه ها مطرح می کنند، اظهار داشت: برای این کار باید با مقامات مربوطه مذاکره ای داشته باشند، اما از آنجایی که اخبار در سطح بین المللی منتشر شده است، تصور می کنم زمان آن رسیده که درخواست خود را مستقیم به ایران اعلام کنند

اخبار ایرانیان کانادا Iranian Canadian news.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *