اعطای جایزه تحقیقاتی بنیاد علم آمریکا به دو استاد جوان ایرانی دانشگاه شریف

مهندسین دانشگاه شریف  دکتر نگار توسلیان و دکتر بابک حیدری
روش ابداعی محقق ایرانی برای تشخیص سریع سرطانی
ایرکا نیوز به نقل از ایسنا- 3 فوریه 2016
چهارشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ –
SHARIF

نگار توسلیان و بابک حیدری، استادان جوان ایرانی موسسه فناوری stevens موفق به دریافت جایزه کمک هزینه تحقیقاتی بنیاد ملی علم آمریکا (NSF) شدند.

به گزارش ایسنا، دکتر بابک حیدری که استاد دانشکده سیستم‌ها و برنامه ریزی این دانشگاه است و دکتر نگار توسلیان که در دانشکده الکترونیک و مهندسی کامپیوتر تدریس می‌کند هر دو از دانش آموختگان کارشناسی دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف هستند که برای ادامه تحصیل و فعالیتهای علمی راهی آمریکا و کانادا شده اند.

دکتر توسلیان جایزه NSF را به منظور آغاز یک پروژه فوری در زمینه طراحی سیستمی از فناوری امواج میلی‌متر برای تصویربرداری‌های پزشکی و تشخیص سریع‌تر و موثرتر تومورهای سرطان پوست دریافت کرده است. با تقسیم پهنای باند به کانال‌هایی که هر یک به واحدهای آنتی کوچک مجهزند، وضوح بیشتر، عمق تصویری بهتر، در بیمارستان عمومی ماساچوست محقق خواهد شد .
tavassolian
مهندس دانشجوی دانشگاه شریف – فوق لیسانس مک گیل مونترال – دکترا و کار ( امریکا )

توسلیان به عنوان بخشی از پروژه خود برنامه‌هایی آموزشی را با همکاری مرکز علوم لیبرتی در شهر جرسی و یک دوره جدید در سطح کارشناسی ارشد در زمینه کاربردهای پزشکی الکترو مغناطیسی در دانشکده خود ایجاد خواهد کرد.

به گفته توسلیان سرطان پوست با 3.5 میلیون مورد شناسایی شده جدید و میلیاردها دلار بار درمانی شایع‌ترین و رو به گسترش‌ترین نوع سرطان تنها در سال گذشته در آمریکاست.

وی خاطرنشان کرد: سرطان پوست عموما از طریق معاینه چشمی متخصصان پوست که در موارد مشکوک اقدام به بیوپسی نیز می‌کنند صورت می‌گیرد که احتمال خطای انسانی در چنین معاینات چشمی وجود دارد؛ لذا وجود یک سیستم تصویربرداری بدیع، کم هزینه و قابل حمل ضروری است که ما در این زمینه کار می‌کنیم.

زمینه کاری دیگر توسلیان در دانشکده وی فناوری‌های فرکانس رادیویی و ماکروویو، الکترو مغناطیسی زیستی و سیستم‌های میکرو الکترومکانیک (MEMS) با کاربردهای پزشکی است و در زمینه سیستم‌های تشخیص سرطان با موسسه دیوید کخ MIT همکاری مداوم دارد.

دکتر توسلیان 13 سال پیش دوره کارشناسی مهندسی برق را در دانشگاه صنعتی شریف و سه سال بعد دوره کارشناسی ارشد این رشته را در دانشگاه مک گیل کانادا به پایان برده است. موضوع پایان نامه وی تشخیص سرطان پستان با امواج ماکروویو با استفاده از تکنولوژی آنتن های باندپهن بوده است.

MC GIL

دانشگاه مک گیل – مونترال
وی دوره دکتری خود را نیز در سال 2011 در رشته مهندسی الکترونیک در موسسه فناوری جورجیا در آتلانتا به پایان رسانده است.

 

 

دکتر حیدری که چهارده سال پیش دوره کارشناسی را در ایران به پایان برده، سال 1383 موفق به اخذ کارشناسی ارشد مهندسی برق و سه سال بعد موفق به کسب دکتری این رشته از دانشگاه برکلی آمریکا شده است.

 

BABAK HEIDARI2

جایزه پنج ساله بنیاد ملی علوم آمریکا برای کمک به توسعه یک چارچوب نظری جدید بر اساس نظریه بازی و روش‌های شبکه‌یی پیچیده برای مدل‌سازی تاثیر معماری محصولات و سیستم‌ها بر نوآوری تکنولوژیک و رقابت در بازار به دکتر حیدری اعطا شده است.

علاوه بر این حیدری به عنوان بخشی از پروژه خود موادی آموزشی را بر اساس علوم پیچیدگی (Complexity) برای برنامه‌های موزه علوم کودکان درنیویورک تهیه خواهد کرد.

وی می‌گوید: ما به طرز فزاینده ای به سیستم‌های پیچیده انسان محور و اجتماعی – فنی اتکا می‌کنیم که تحلیل، طراحی و اداره‌ آنها نیازمند زنجیره جدیدی از دیدگاه‌هاست. دوگانگی سنتی علوم نرم و سخت در حال نابودی است و ما نیازمند زنجیره‌ای از روش‌ها و دیدگاه‌ها برای مقابله با مسائل آینده از قبیل سیستم‌های پیچیده هستیم.

برخی پل‌ها با موفقیت بین جزیره‌های ایزوله نظام‌های سنتی ساخته شده اما حرکت از انگشت شماری پل به یک زنجیره از ابزارها و روش‌های سودمند در سیستم‌های اجتماعی – فنی (socio technical) مستلزم تلاشی هماهنگ از سوی جامعه دانشگاهی است.

زمینه دیگر تحقیقات دکتر حیدری، تحقیق در مدل‌سازی شبکه‌های هیبرید انسانی – خودمختار، پخش فضایی خطر و سیستم‌ها و مدارات ارتباطی سیلیکون پایه است.

اخبارایرانیان کانادا Iranian CANADIAN NEWS

WWW.IRCA.NEWS

Dr. Negar Tavassolian

tavassolian
Background

Negar received her B.S. degree in Electrical Engineering from Sharif University of technology, Tehran, Iran, and her M.Sc. degree (with honors) from McGill University, Montreal, Canada in 2006. She joined the Georgia-Tech ATHENA group in Sep. 2006 and the MiRCTech group in summer 2007 where she is currently pursuing her PhD studies.

Research Interests

RF MEMS Switches
Design and optimization of Reconfigurable Antennas
Selected Publications

G. Papaioannou, N. Tavassolian, M. Koutsoureli, E. Papandreou, and J. Papapolymerou, “Investigation of Charging Mechanisms in RF-MEMS Capacitive Switches with Silicon Nitride: The Effect of Material Stoichiometry,” Proc. IEEE International Microwave Symposium, pp. 1653-1656, 2009.
N. Tavassolian, M. Koutsoureli, E. Papandreou, G. Papaioannou, B. Lacroix, Z. Liu, J. Papapolymerou, “The Effect of Silicon Nitride Stoichiometry on Charging Mechanisms in RF-MEMS Capacitive Switches,” IEEE Transactions on Microwave Theory and Techniques, vol. 57, pp. 3518- 352, 2009.
G. Papaioannou, N. Tavassolian, C. L. Goldsmith, and J. Papapolymerou, “Dielectric charging and thermally activated processes in MEMS capacitive switches,” Proc. IEEE European Microwave Conference, pp. 1752- 1755, 2009.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *