شاهزاده سعودی برای کشاندن نبرد به درون ایران تلاش می‌کنیم

شاهزاده سعودی
برای کشاندن نبرد به درون ایران تلاش می‌کنیم
Dialogue With Iran Is Impossible, Saudi Arabia’s Defense Minister Says
اخبار ایرانیان کانادا _Irca News- سه شنبه 2 مه 2017 – 12 اردی بهشت 96
 
جانشین ولیعهد عربستان سعودی تصریح کرد ریاض منتظر جنگ در درون عربستان نخواهد ماند و برای کشاندن نبرد به درون ایران تلاش می‌کند.
 
«محمد بن‌سلمان» جانشین ولیعهد و وزیر دفاع سعودی با اشاره به اینکه هیچ نقطه مشترکی میان ایران و عربستان نیست، گفت: «چگونه می‌توان با آنان به تفاهم رسید؟ منطق ایران زمینه‌سازی برای ظهور مهدی است که آن هم از طریق سیطره بر جهان اسلام محقق می‌شود.»
 
جانشین ولیعهد سعودی در گفت‌وگو با تلویزیون «ام‌بی‌سی»، مدعی شد: «هدف اصلی نظام ایران رسیدن به قبله مسلمانان است. ما منتظر نمی‌مانیم که عربستان میدان جنگ شود، بلکه تلاش می‌کنیم نبرد را به درون ایران بکشانیم.»
 
اوگفت : «فکر افراط‌گرای ایران مانع گفت‌وگو با تهران است.»
 
محمد بن سلمان  گفت
کشورش توانایی آن را دارد که ظرف چند روز نیروهای شیعه «انصارالله» در یمن را ریشه‌کن کند. با این همه، به تعبیر وی، به دلیل احتمال تلفات بالا در نیروهای سعودی و شهروندان یمنی، عربستان از چنین اقدامی خودداری کرده است.
این در حالیست که عربستان سعودی از تمامی نیروهای افراطی مانند طالبان – و داعش در این سالها حمایت مالی و سیاسی کرده است .
Powerful Saudi prince says no space for dialogue with Iran
 
We are a primary target for the Iranian regime,” Prince Mohammed said, accusing Iran of seeking to take over Islamic holy sites in Saudi Arabia. “We won’t wait for the battle to be in Saudi Arabia. Instead, we’ll work so that the battle is for them in Iran.”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *