کم اعتباری جامعه ایرانی در انتخابات 2019 کانادا low weight of Iranian Community in Canada election

کم اعتباری جامعه ایرانی در انتخابات 2019 کانادا low weight of Iranian Community in Canada election

low weight of Iranian Community in Canada election

سعید سلطانپور – ریچموندهیل – 22 اکتبر 2019

انتخابات اکتبر 2019 کانادا ، جامعه ایرانی علیرغم دو نماینده ایرانی تبار ، در عمل نشان داد جامعه ایرانی در سیاست کانادا ، مطرح نیست . اعتبار سیاسی جامعه ایرانی ، در کانادا در حد حضور نخست وزیر لیبرال در بقالی هست . شما کجا دیده اید ترودو در بقالی یهودیان یا اسماعیلیه و یا سیک ها ، یا پرتقالی ها و یا ایتالیایی ها ، ظاهر شود. به یک دلیل ساده ، ترودو با مراکز قدرت و مراکز فکری آنها مراوده دارد و ارتباط دارد . ترودو با رهبران جامعه اسراییلی کانادایی مرتبا جلسه دارد . با اسماعیلیه در جزیره اختصاصی شاهزاده آقاخان ، ارتباط می گیرد کمک چندین میلیون دلاری به نهادهای فرهنگی اسماعیلیه و یهودیان کانادا میکند
کدام سیاستمدار عاقلی در کنار جامعه ای که نمایندگان لیبرالش ، همدیگر را می درند ، می ایستد . به حرفشان گوش می دهد . به این دلیل هست که ترودو حتی در جلسه انتخاباتی مجید جوهری در ریچموندهیل ، یک کلمه حرف نمی زند . هیچ جلسه ای با ایرانیها ندارد که دست اول بداند مشکل و یا مسایل این جامعه چه هست ؟

canada vote 2019

ترودو در دوران دولت اکثریتی در 4 سال کاری برای جامعه ایرانیها نکرد، چه برسد به اینکه دولت اقلیتی لیبرال اگر هم بخواهد ، نمی تواند . مجید جوهری حاضر نشد درخواست برقراری ارتباط با ایران را که خودش در سپتامبر 2015 حامی آن شده بود ، را به مجلس بدهد . نماینده ان دی پی بعداز 3 سال آنرا به مجلس داد . هرچند بخاطراین بیانیه ، برچسب عاملیت جمهوری اسلامی توسط جناحی از لیبرالها و محافظه کاران ایرانی به مجید جوهری خورد . و به همین دلیل عملا به بهانه اینکه نمی تواند زیاد روی جامعه ایرانی انرژی بگذرد، و ایرانی ها تنها بخشی از حوزه انتخابیه وی هستند. ، عملا پس کشید .
هیچ نخست وزیر لیبرالی حاضر به ریسک ارتباط با ایران در شرایطی که حزب محافظه کار با 122 نماینده شمشیر را از رو بسته است ، نخواهد بود .
 
شما می توانید هر جوری می خواهید برای خودتان و جامعه ایرانی در کانادا نوشابه بازکنید و فکر کنید که سیاست کانادا روی جامعه ایرانی می گردد.

می توانید به نمایندگان ایرانی تبارتان ، پز بدهید ولی در سیاست کانادا ، سیستم کشور را اداره می کند و همه سیاستمداران و شهروندان ، بخشی از این سیستم هستند .

جامعه ایرانی در سیستم کانادا ، تنها یک چرخ دنده بوده است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *